У ЛДУФК відбулася презентація книги «Львівський футбол: люди, факти. 1939–1991» (Фото)

У головному корпусі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбулася презентація книги «Львівський футбол: люди, факти. 1939–1991», яка вийшла друком у видавництві «Світ». Автори – дослідники та статисти історії українського футболу Василь Каспаревич, Олександр Паук і Тарас Пуньків.

Книга «Львівський футбол: люди, факти. 1939–1991» розрахована на широке коло читачів і розповідає про діяльність майже двох тисяч футболістів, тренерів і спортивних діячів, які творили сторінки історії найпопулярнішої спортивної гри у світі на теренах Львівщини упродовж періоду з початку її окупації радянськими військами та до проголошення Незалежної України. Тож перед читачем відкривається ціла епоха львівського футболу.

Як наголошували учасники заходу, Львівщина, незважаючи на свою багату спортивну історію, досі не мала подібного видання. У ньому вперше у форматі енциклопедії подано біографічні довідки, доповнені фотопортретами та автографами. За допомогою цього видання читач відкриє для себе чимало нового з футбольної діяльності і не тільки своїх кумирів. Характерно, що автори книги намагалися зберегти цій численній футбольній гвардії молодість бодай у текстах і на фотографіях.

Треба віддати належне авторам – Василь Каспаревич, Олександр Паук і Тарас Пуньків працювали над книгою, що має майже півтисячі сторінок, впродовж довгих 11-ти років. За словами дослідників, вони збирали інформацію в бібліотечних й архівних фондах, електронних мережах, а найбільше прагнули безпосереднього спілкування з учасниками і очевидцями минулих подій, їхніми родичами, друзями, колегами та знайомими. Тому великою мірою ця книга є не стільки плід журналістської роботи, як радше – праця слідопитів, які у пошуках правди обійшли шлях довкола футбольної кулі. Автори також наголошують, що презентоване видання започатковує нову серію публікацій з історії творців футболу на Львівщині.

Ось що сказав про книгу ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського професор Євген Приступа: «Вітаю нове видання, яке доносить широкому колу шкіряного м’яча, що нашого цвіту – по всьому світу. Авторський колектив, з яким я мав честь і приємність спілкуватися, підготував енциклопедичний довідник, аналогів якому на наших теренах не знайти. Це видання великою мірою повернуло із забуття тисячі людей, котрі упродовж непростого для мешканців нашого краю періоду творили історію львівського футболу. На сторінках книги читач познайомиться з біографіями керівників спортивних організацій, тренерів та гравців. Більшість із них – наші студенти, які черпали знання й набиралися досвіду у педагогів популярного серед молоді Львівського державного, тоді ще інституту, а нині університету фізичної культури, а з роками ділилися своєю спортивною мудрістю з наступним молодим поколінням. Це видання конче потрібне і допоміжне читачеві у пізнанні достовірної нашої історичної минувшини. Усім бажаю приємного читання».

Поділився своїми враженнями від видання книги й заслужений тренер України, голова Комітету збірних Української асоціації футболу Мирон Маркевич: «Історія цього видання не розпочинається 1939 роком і не завершується 1991. Але авторський колектив сконцентрував свою увагу саме на цьому періоді львівського футболу. Ці літа для нашого Львова були непрості, але вони прикрашені гучними успіхами не лише в радянській дійсності, а й на міжнародній арені. Львівські літуни 1947 року, здобувши Кубок ДСТ «Самольот», першими з Москви привезли до Львова кришталеву вазу. Близькими до тріумфу були й армійці Львова, але 1958 року, ставши першими у своїй групі класу «Б», програли фінал. 1962 року футболісти «Сільмашу» подарували нашому місту новий футбольний колектив, а з ним і місце у класі «А». На спортивні ниві зросли «Карпати». 1965 року щастя посміхнулося армійцям: СКА – чемпіон УРСР! Через три роки на передову вийшли карпатці. Випередивши суперників у своїй підгрупі, вони мінімально поступилися у фіналі. Славними для «зелено-білих» стали наступні роки. 1969 року «Карпати» заволоділи Кубком СРСР, а в 1970 році здобули малі золоті медалі та право на виступи у Вищій лізі чемпіонату СРСР, а також старт у єврокубковому турнірі. Наші майстри шкіряного м’яча на юнацькому рівні ставали чемпіонами Європи і світу, а набравшись досвіду на львівських стадіонах, здобували медалі у континентальних чемпіонатах та Олімпіадах. І я мав честь бути учасником тих незабутніх футбольних баталій, як у ролі гравця, так і тренера. Час біжить швидко, а людська пам’ять не завжди зберігає події і факти. Ця книга – найкращий хранитель історії львівського футболу. З приємністю раджу читачеві це унікальне видання».

Додамо, що книгу «Львівський футбол: люди, факти. 1939–1991» можна знайти у львівських бібліотеках, або ж придбати, зателефонувавши за номером телефону: (067) 314-47-28 (Олександр).


Фото Андрія Сови 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ