У персьюті третього етапу Кубка світу з біатлону Юлія Джима залікових балів не здобула

У заключний день третього етапу Кубка світу з біатлону сезону-2020/2021, який напередодні фінішував в австрійському Гохфільцені, відбулася жіноча гонка переслідування на 10 км з чотирма вогневими рубежами. Магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима, яка стартувала з 22-ї позиції, фінішувала за межами залікової зони – на 43-му місці.

Із запаморочливої гонки переслідування у жінок напередодні стартувала програма заключного дня третього етапу Кубка світу в австрійському Гохфільцені. Сніг, який рясно падав, додав непередбачуваності гонці – в цій ситуації вгадати зі змазкою лиж сервісменам команд було практично не реально.

Уже на першому вогневому рубежі з числа претенденток на подіум випала переможниця попереднього персьюта Тіріл Екхофф. Норвежка, стартувавши другою, мала всі можливості для тго, щоб утримати червоний біб лідера в цій дисципліні, але після трьох промахів відкотилася в третій десяток після лежки, і в подальшому зуміла піднятися лише до 16-го місця.

Головною інтригою гонки було – чи зуміє впоратися з емоціями на тлі першої перемоги Дінара Алімбекова? Напередодні, нагадаємо, Йоханнес Дале достойно склав іспит, фінішувавши в призовій трійці переслідування. Такий ж тест міцності нервів блискуче витримала і білоруська біатлоністка! Навіть падіння на другому колі не вибило її з колії. Алімбекова бездоганно впоралася з усіма мішенями, ставши однією з усього лише трьох учасниць персьюта, що обійшлися без штрафних кіл.

І була б ще одна перемога у Дінари, якби не неймовірна швидкість Марте Олсбю Ройселанд. Навіть два промахи не завадили норвежці фінішувати першою! Перед останнім рубежем Олсбю Ройселанд зробила запас перед Алімбековою в 16-секунд, і, навіть незважаючи на промах, пішла на дистанцію раніше – за рахунок того, що роботу на рубежі провела на сім секунд швидше. Ну а далі для Марте все було справою техніки: з кожною сотнею метрів вона все далі тікала від переслідувача і до фінішу прийшла на 14 секунд раніше, ніж білоруска.

Цікаво, що це була дуель не тільки за перемогу, але і за лідерство в Кубку світу. І тепер саме Олсбю Ройселанд на наступний старт вийде в жовтому бібі.

За третє місце на останньому колі боролися Жюлья Сімон і Ханна Еберґ. Шведка провела сьогодні ідеальну гонку, і за чисти часом персьюта вона була безумовно кращою. Але яким же далеким був старт з 29-ї позиції... Еберг зробила все, щоб мінімізувати втрати в загальному заліку, але з швидконогою француженкою все-таки впоратися не зуміла. Сімон вже на першому кілометрі після заключної стрільби відіграла п'ять секунд відставання від шведки, і впевнено фінішувала на бронзовій сходинці подіуму. Ханні ж, яка втратила і призове місце, і жовтий біб, довелося задовольнятися лише проривом в персьюті, що найбільш вражає – з 29-го місця на четверте.

З огляду на надмірно насичену програму етапу, українські тренери звільнили від гонки переслідування Валю Семеренко – для досвідченої спортсменки старти три дні поспіль були б невиправдано високим навантаженням. Але в такому ж графіку довелося бігти Дар’ї Блашко і Юлії Джимі.

До честі Блашко, такий режим її не зупинив – для молодої спортсменки відновлюватися між стартами простіше, і сьогодні Даша провела чергову впевнену гонку на старті сезону! Лише один невеликий збій на четвертому рубежі дозволила собі українка, але при трьох попередніх чистих рубежах і хорошій чіпкості на дистанції, зуміла піднятися зі стартового 24-го місця на 18-е. Окремо відзначимо, що на останніх сотнях метрів, в боротьбі за позицію, Даша не поступилася куди більш іменитій і формально більш швидкісній Інгрід Тандреволд. В нагороду для Даші – збережене місце в топ-20 загального заліку!

А ось Юлії Джимі третій старт поспіль, на жаль, не скорився: якщо першу половину гонки наша спортсменка провела досить впевнено, то на кожному рубежі на стійці Джима робила по два промахи, в результаті фінішувала за межами топ-40, що дають кубкові очки.

Третя наша учасниця Катерина Бех два рубежі з чотирьох провела чисто, і навіть незважаючи на п’ять промахів на двох, що залишилися, зуміла 59-е стартове місце обміняти на 52-е. Ще один маленький крок вперед в кар'єрі. З новим особистим досягненням, Катя!

У загальному заліку боротьба за лідерство і не думає слабшати. Досить несподівано бачити в топ-трійці Дінару Алімбекову, але білоруска поки тримається впевнено, нав’язуючи боротьбу Маре Олсбю Ройселанд і Ханні Еберґ. Зараз першу і третю спортсменку розділяють усього 12 очок. Краща з українок Дар’я Блашко займає 20-й рядок.

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2020/2021. ТРЕТІЙ ЕТАП

13 грудня. Гохфільцен (Австрія)
Початок – 12:45

ЖІНКИ. ГОНКА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ НА 10 КМ
(чотири вогневих рубежа)

1. Марте Олсбю Ройселанд (Норвегія) – (1+0+0+1) 29.04,6
2. Динара Алімбекова (Білорусь) – (0+0+0+0) +13,9
3. Жюлья Сімон (Франція) – (2+1+0+0) +17,8
4. Ханна Еберг (Швеція) – (0+0+0+0) +21,4
5. Каролін-Оффігстад Кноттен (Норвегія) – (0+0+0+0) +52,6
6. Доротея Вірер (Італія) – (0+0+1+1) +1.04,9
7. Ельвіра Карін Еберг (Швеція) – (0+0+3+0) +1.11,8
8. Франциска Пройсс (Німеччина) – (0+1+0+2) +1.13,9
9. Маркета Давидова (Чехія) – (0+1+1+1) +1.22,0
10. Ліза Тереза Хаузер (Австрія) – (1+0+1+1) +1.31,6
...18. Дар'я Блашко (Україна) – (0+0+0+1) +1.59,3
...43. Юлія Джима (Україна) – (1+0+2+2) +3.37,7
...52. Катерина Бех (Україна) – (0+3+2+0) +4.54,7

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ