Вадим Гутцайт відзвітував за перші сто днів роботи Мінмолодьспорту

Міністр молоді та спорту, олімпійський чемпіон Барселони-1992 з фехтування на шаблях Вадим Гутцайт на брифінгу за підсумками ста днів роботи уряду розповів про свої досягнення за цей період. Очільник міністерства, зокрема, торкнувся фінансування спорту в країні та визначив шляхи вирішення цього питання, а також поділився своїми очікуваннями від виступів українських атлетів на ХХХІІ літніх Олімпійських іграх у Токіо-2020, які через епідемію коронавірусу Міжнародний олімпійський комітет переніс на літо 2021 року.

«У зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні був створений стабілізаційний фонд, і у Міністерства молоді та спорту до цього фонду забрали кошти на підготовку збірних команд до Олімпіади, Паралімпіаді, Дефлімпійських та Всесвітніх ігор. У нас є кошти до вересня поточного року, але ми вже зустрічалися з Прем’єр-міністром України та працюємо над тим, щоб фінансування було відновлено. У прем’єра, як і у всього уряду, є розуміння, що спортсменам потрібно готуватися. Вони пропустили багато часу через карантин, нині – пауза. Упевнений, що ми найближчим часом отримаємо гроші на підготовку команд та окремих атлетів», – сказав Вадим Гутцайт.

Вадим Маркович також торкнувся важливого питання розвитку спортивної інфраструктури: «Для нас украй важливо створити інфраструктуру, щоб нашим спортсменам було, де готуватися, а дітям, де займатися. У кожному регіоні наприкінці року побудують або добудують спортивний об’єкт – це завдання Президента. У Тернополі, наприклад, це водна база для академічного веслування, а в Чернівцях – лукодром. Є стадіони. Наступного році мають здати багатофункціональний комплекс».

У звіті Мінмолодьспорту також відзначено, що нинішнього року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку профінансовано 120 об’єктів на суму майже 11 млрд гривень, спільно з парламентом розробляється механізм меценатства у спорті. Крім того, уряд підтримав порядок та умови надання субвенції міському бюджету міста Яремче на будівництво сучасного біатлонного комплексу.

На брифінгу міністр також розповів про відкриття для масових занять спортом головної спортивної арени України – НСК «Олімпійський».

«З 28-го червня ми вперше повністю відкриваємо НСК «Олімпійський», облаштовуючи великий спортивний open space з безліччю майданчиків. Усі вони будуть безкоштовними, і будь-хто може прийти та позайматися. Федерації зможуть виставити свої майданчики. Зробимо все, щоб люди знали – НСК «Олімпійський» відкритий для спорту. Це державний об’єкт, який побудований за бюджетні гроші, і він має бути відкритий для людей. Вже облаштовано ??волейбольний майданчик, будуть зони воркаута, баскетбольний майданчик та багато іншого», – заявив очільник міністерства.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт також дав прогноз щодо того, скільки медалей можуть здобути українці на ХХХІІ літніх Олімпійських іграх-2020 в Токіо, що відбудуться улітку 2021 року.

«Прогнози на Токіо? Найкращі. Ми працюємо над цим. У нас близько 15–20 елітних спортсменів, які можуть завоювати медалі на Олімпійських іграх-2020. Прогнозую 15–20 медалей. В цілому ж, Ігри – це шанс для всіх спортсменів. Якщо спортсмен отримав ліцензію, у нього вже є можливість здобути медаль», – зазначив міністр.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ