Валерій Федорчук: «У кожному клубі я був основним гравцем і приносив користь»

Новобранець «Руху» Валерій Федорчук, який одну з двох своїх вищих освіт здобув, навчаючись на факультеті післядипломної та заочної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, розповів про нову для себе команду та свою роль у ній.

– Валерію, наскільки несподіваним для Вас було припинення співпраці з «Маріуполем»?
– Не можу сказати, що дуже. У принципі, десь до того й ішло. Це нормально, бо, судячи з усього, клуб вирішив змінити кадровий вектор – пішли досвідчені футболісти, тобто відбулося омолодження складу.

– Тоді чи був несподіваним варіант із «Рухом» і наскільки швидко все «зрослося»?
– Мені зателефонував Ігор Михайлович Дедишин. Я приїхав, ми з ним зустрілися. Розмова вийшла тривалою й ґрунтовною. За її підсумком потисли один одному руки й про все домовилися. Мене все влаштовує у «Русі».

– Які маєте перші враження від нової команди?
– Будь-якій команді є куди рости. Нашій також. На мою думку, найголовніше для нас зараз – перебудуватись у свідомості. Зрозуміти, що між Прем’єр-лігою та Першою лігою дуже велика різниця. Й ота різниця, насамперед, у плані мислення. Чим швидше це зробимо, тим швидше прийдуть результати.

– Історично найперший матч «Руху» в топ-дивізіоні Ви почали на лаві запасних. Тобто мали змогу побачити команду «ззовні» та «зсередини». Що скажете?
– Ті помилки, які могли пробачити суперники в Першій лізі, нам не пробачать у елітному дивізіоні. Ми маємо потенціал, команда дорослішає. Вірю, що все налагодиться.

– За таких ситуацій особлива цінність у досвідчених футболістах. Ви відчуваєте особливу відповідальність? Відчуваєте, що іноді Вам доведеться працювати «за себе й за того хлопця»?
– Знаєте, я від 22 років тільки й чую – «Федорчук досвідчений гравець, на якому додаткова відповідальність». Зрозуміло, досвід – велика річ. Завдяки ньому я, зокрема, й забив м’яч у Полтаві, обравши правильну позицію в ігровому моменті. А щодо праці – в мене така позиція, що я в принципі змушений викладатися на 200%.

– За три тижні між першим і другим турами «Рух» отримав час на додаткову підготовку...
– У нас одноразовий режим тренувань. Раз на тиждень маємо два тренування на день. Багато уваги приділяємо тактиці.

– День Вашого дебюту за «Рух» став повторенням національного рекорду – Ви зіграли за дев’яту команду в УПЛ...
– Чому так часто змінював клуби? Щоразу були різні обставини. Футболістів, які по 10–15 сезонів виступають на одному місці, небагато. Тим більше в кожному клубі я був основним гравцем і приносив користь.


За матеріалами офіційного сайту УПЛ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ