Василь Кравець: «Барселона» хотіла мене взяти в оренду на рік. Але я не хотів бути використаним»

Вихованця футбольної школи львівських «Карпат», кандидата до національної збірної України (Андрій Шевченко неодноразово викликав його до табору головної команди країни) Василя Кравця, який на клубному рівні нині виступає за іспанську команду «Луго», запрошували в свій час у «Барселону». 22-річний захисник, який навчається у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, розповів про причини відмови спробувати свої сили в одному з грандів світового футболу.

«Так, було таке. Я розмовляв з Еріком Абідалем. Він сказав, що «Барселона» вибрала мене через наявність класу і відповідний вік. При цьому зазначив, що коли Жорді Альба і другий лівий захисник Хуніор Фірпо будуть здорові, то я гратиму за «Барселону» Б, а якщо хтось із них зламається – за першу команду.

Вони хотіли взяти мене на рік в оренду. Але я не хотів бути використаним. Я не бажаю Альбі і Фірпо зла або отримання травм, однак мені потрібен був факт підтвердження пошкодження. Я так не можу – якщо йду в команду, то я йду туди грати. У мене б не було шансів, вони взяли пацана в оренду, тим більше українця. У них був тільки один українець – Дмитро Чигринський. І то з ним там щось не вийшло. Мене беруть в оренду з правом викупу за 5 мільйонів євро – це нереально.

Я сказав Абідалю, що готовий йти в «Барселону» хоч пішки, тільки купіть мене. І все – я вже там. Вони сказали, що потрібно подумати. Поки вони думали, я вже вирішив, що в оренду не піду.

Я б числився гравцем «Барселони» Б. А хлопці з цієї команди, які перейшли в «Леганес», всі один до одного сказали мені, що краще не йти. Якщо ти йдеш тренуватися навіть з першою командою, до тебе ставляться як до фішки. Тебе просто ставлять і кажуть «стій». І це все тренування – за 40 хвилин ти раз торкнешся м’яча і зробиш один ривок. Я це почув і вирішив, що у мене немає бажання туди йти.

Я уявляю, наскільки круто тренуватися разом з Мессі, але я просто хочу грати. Пацани з «Барселони» Б, яка виступає в Сегунді Б, розповіли, що єдине нормальне поле тільки у них.

Біля нашого тренера жив один агент, це він мені запропонував випити кави і сказав, що зі мною хочуть поговорити. Я сказав клубу, що не хочу переходити, тому мене попросили з ним поговорити. Він сказав, що зараз мені подзвонить якийсь директор «Барси». Цей працівник клубу розповів мені всі умови і сказав, що Абідаль хоче поговорити зі мною. Ерік запитав, чи знаю я його. А потім запитав, який у нього колір шкіри. Я сказав, що чорний, і ми почали сміятися. Він відповів: «Правильно. Значить, світ мене ще не забув. Молоде покоління пам’ятає». Почав мені все розповідати, а я йому відповів, що так-то і так-то.

Вони мене, схоже, брали на «понт», мовляв, це «Барселона» – треба вже дати відповідь. Цей поспіх мені не подобався. Вони сказали, що розглядали 50 кандидатів, але вибрали саме мене. Я зауважив, що для них краще було вибрати когось іншого. Умови пропонували такі ж. Я говорив, дайте мені меншу зарплату, але викупіть контракт. Що для «Барселони» якихось 5 мільйонів?...», – розповів Василь Кравець.

Футболіст також розповів про тренувальний режим в умовах самоізоляції та реалії життя через коронавірус в Іспанії: «Наразі все нормально. Сидимо вдома та виходимо лише за продуктами. Тренуюсь тільки вдома. Нам надіслали програму тренувань, і ми дотримуємось графіку. Усе зачинено, тому пробіжка – не варіант. Ніхто жодних дат не називає. Тут поки лише ходять чутки, що ми ось-ось почнемо тренуватися на базі «Луго». Та я намагаюсь не сумувати. Ось граю у команді із Зінченком і Зубковим в Counter-Strike. Наші результати досить пристойні. Не бачу сенсу занепадати духом. Вірю, що незабаром пандемія відступить і ми всі повернемось до нормального життя. Наскільки мені відомо, в тій же Іспанії є передумови до кращого.

Найскладніша ситуація зараз у центрі країни, в Мадриді, це кілометрів 500 від Луго. Карантин, думаю, набагато жорсткіший, ніж в Україні. На вулиці всі зобов’язані ходити в масках, намагатися бути на відстані один від одного. А мого знайомого поліція серйозно оштрафувала за те, що в його автомобілі перебувала ще одна людина. Тобто, навіть у машині повинен бути тільки водій, якщо це стосується приватних авто. Собак вигулювати можна, тільки подалі від інших людей».