Василина Кириченко – бронзова призерка чемпіонату України з дзюдо

У Запоріжжі завершився чемпіонат України 2020 року з дзюдо. В змаганнях жінок у ваговій категорії понад 79 кгбронзову медаль виборола випускниця магістратури Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Василина Кириченко. Тренується спортсменка в Андрія Надопти та Араза Тувакова, який вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу.

Головний старт сезону національного рівня 24-річна Василина Кириченко розпочала впевненою перемогою у чвертьфінальній сутичці над на один рік молодшою Анастасією Аболенцевою з Донецької області. На жаль, у півфіналі галичанка не встояла під тиском атак 25-річної дзюдоїстки з Полтавщини Єлизавети Каланіної.

Втім, після поразки підопічна Андрія Надопти та Араза Тувакова швидко оговталася і в протистоянні за третє місце не залишила жодних шансів 21-річній представниці Київщини Христині Гоман. Ця перемога дозволила Василині Кириченко разом з Галиною Тарасовою із Запоріжжя розділити «бронзову» сходинку медального подіуму. Додамо, що у вересні Василина Кириченко стала чемпіонкою України-2020 з боротьби самбо у ваговій категорії понад 80 кг.

А чемпіонкою України стала кривдниця Василини Єлизавета Каланіна, яка у фіналі переконливо здолала супротив наймолодшої учасниці змагань у найважчій ваговій категорії, 19-річної Руслани Булавіної зі збірної Дніпропетровської області.

Близькою до завоювання бронзової нагороди була й інша випускниця нашого Університету, Уляна Авдєєнко-Фрідріх. Змагаючись у ваговій категорії до 63 кг, 24-річна вихованка Ярослава Стельмаха, який вищу освіту так само здобув у ЛДУФК, на шляху до півфіналу почергово здобула перемоги у сутичках проти на три роки молодшої суперниці з Волині Алли Онищук та 19-річної киянки Христини Стрельченко. Однак виграти у боротьбі за вихід у фінал з іншою дзюдоїсткою зі столиці, 21-річною Анастасією Антіпіною Уляна не змогла. На жаль, поступилася галичанка і в «малому» фіналі, де її суперницею була 15-річна Марія Гришина з Києва. Тож у підсумковому протоколі Уляна Авдєєнко-Фрідріх посіла п’яте місце і тим самим виборола право на присвоєння їй звання «Майстер спорту України», з чим ми її й вітаємо. «Золото» ж виборола Анастасія Антіпіна, «срібло» – у Юлії Гребеножко з Чернігова, а «бронзу» розділили Марія Гришина та харків’янка Анастасія Шевченко.

Одразу дві випускниці кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) ЛДУФК змагалися на звітному чемпіонаті у ваговій категорії до 78 кг. 21-річна Вікторія Тріфан та на три роки старша за неї Валерія Макурова, поступившись відповідно Галині Ковальській з Івано-Франківська та киянці Ірині Лагойді, розділили у підсумковому протоколі сьомий рядок.

Додамо, що кривдниці наших дзюдоїсток удвох піднялися на «бронзову» сходинку п’єдесталу пошани, а чемпіонкою стала 25-річна Анастасія Турчин з Волині, яка у фіналі впевнено здолала супротив ветерана вітчизняного дзюдо, на 12 років старшу Наталію Смаль з Чернігівщини.