Відійшов у засвіти Ходукін Валентин Михайлович

У середу, 16-го грудня, на 82-му році життя перестало битися серце колишнього завідувача кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, кандидата педагогічних наук, знаного науковця та відомого тренера, доцента Ходукіна Валентина Михайловича, під орудою якого футбольна команда нашого вишу неодноразово ставала переможцем та призером Всеукраїнських і Всесоюзних студентських Універсіад.

Валентин Ходукін народився 17-го серпня 1939 року в Харкові у сім’ї футболіста Михайла Ходукіна. У восьмирічному віці Валентин разом із батьками та братом Віктором переїхав до Львова, який став для нього рідним. «Чи відчуваю себе львів’янином? У мене тут все: друзі, учні, моє життя», – казав Валентин Михайлович.

Саме із Західною Україною була пов’язана і вся ігрова кар’єра Ходукіна-молодшого. У 1961 році він виступав у складі дрогобицього «Нафтовика», а у 1962 році перейшов до складу львівського «Сільмаша», який очолював Василь Соломонко. Того року львів’янам вдалося перемогти у чемпіонаті області, а вже з наступного сезону «Сільмаш» перетворився у львівські «Карпати», тож, фактично, Валентин Ходукін стояв у витоків легендарного клубу.

Втім, пограти за «Карпати» Ходукіну так і не судилося – у 1963 році він поповнив лави тернопільського «Аванграда», що виступав на той час у другій лізі чемпіонату СРСР. Після двох років у Тернополі Ходукін повернувся до Львова та захищав кольори аматорського клубу «Сокіл». Під час виступів у цьому клубі зазнав важкої травми, що дошкуляла йому і в похилому віці.

Зрозумівши, що гравця високого рівня з нього не вийде, Валентин Михайлович почав навчатися у Львівському державному тоді ще інституті, а нині університету фізичної культури на спеціалізації футбол. Отримавши диплом про вищу освіту, упродовж багатьох років працював у комплексній науковій групі Василя Соломонка, що діяла при футбольній команді «Карпати», та працював на кафедрі футболу нашого вишу. У 1989 році захистив дисертацію, отримавши вчену ступінь кандидата педагогічних наук, а згодом і вчене звання доцента. Загалом же, пропрацювавши в нашому виші до 1996 року, пройшов шлях від викладача до завідувача кафедри футболу.

Втім, не давала спокою Валентину Михайловичу жага практичної тренерської роботи. У 1991 році він очолив стрийську «Скалу», а вже наступного року увійшов до тренерського штабу Мирона Маркевича в «Карпатах», де пропрацював до 1996 року. Транзитом через миколаївський «Цементник-Хорда» Валентин Михайлович опинився в ужгородській «Верховині», яку, на жаль, не зумів врятувати від вильоту до другої ліги, а протягом 1999–2002 років очолював львівське «Динамо».

У 2002 році Ходукін повернувся до «Карпат», де спочатку очолював комплексну науково-методичну групу, а згодом упродовж трьох місяців виконував обов’язки головного тренера. У грудні 2003 року Валентин Михайлович очолив криворізький «Кривбас», але вже за півроку залишив клуб. Новим викликом для Ходукіна стало завдання повернути «Карпати» до Вищої ліги, однак стартовий відрізок чемпіонату виявився аж надто невдалим і вже у вересні Валентин Михайлович подав у відставку.

Після невдалої роботи в «Карпатах», Валентин Ходукін вирушив до Азербайджану, де розпочав роботу у науково-методичній групі бакинського «Інтера». У 2006 році Валентин Михайлович прийняв керівництво командою, що вже у наступному сезоні стала чемпіоном країни та фіналістом національного кубка. Сезон-2008/2009 був менш вдалим – «Інтер» зупинився за крок від здобуття перемоги у обох найголовніших турнірах Азербайджану. По закінченні сезону Ходукін залишив тренерський місток команди та очолив дитячо-юнацьку академію бакинського клубу. Та тепер це все уже в минулому...

Увесь колектив Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сумує та висловлює свої щирі співчуття рідним і друзям покійного.

Вічная пам’ять...

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ