Вийшов друком навчальний посібник «Світоглядні засади тіловиховання (фізичного виховання і спорту)»

Автор – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри олімпійської освіти нашого Університету Ярослав Володимирович Тимчак.

Автор висловлює подяку філософові,
старшому викладачеві кафедр соціальних дисциплін,
українознавства / гуманітарних дисциплін ЛДУФК (1986–2010 рр.)
Анатолієві Коваленку
за багаторічну консультативну допомогу
в розробленні цього курсу

Тимчак Я.

Світоглядні засади тіловиховання (фізичного виховання і спорту) : навч. посібн. / Ярослав Тимчак. – Львів : ЛДУФК ім. Івана Боберського, 2020. – 96 с. : ілюстр.

ISBN 978-617-7336-63-0

Навчальний курс «Світоглядні засади тіловиховання (фізичного виховання і спорту)» покликаний ознайомити студентів із тисячолітнім духовно-інтелектуальним і практичним досвідом людства (від найдавніших часів до сьогодення) у сфері тілесного удосконалення людини, накопиченим у різних культурах народів світу задовго до виникнення галузі фізичної культури. Висвітлюються світоглядні особливості та проблеми функціонування традиційних і новітніх форм і напрямів фізичного удосконалення людини в наш час.

Вивчення проблематики курсу відбувається через уведення і застосування низки спеціальних понять, що є «ключами» для осмислення різноманіття проявів протоформ фізичної культури давнини до часу постання сучасної сфери фізичного виховання, спорту і здоров’я людини. Це, зокрема, поняття «культури тіла», «тіловиховання», «практик тілесного удосконалення», «корисного (правильного, праведного, здорового) укладу життя», «взірців-ідеалів досконалості» та інших.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ