Віталій Шумський: «Універсальний рецепт досягнення результату – працювати»

Виконувач обов’язки головного тренера ПФК «Львів», випускник кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Віталій Шумський поділився враженнями від сенсаційного виграшу його підопічних над полтавською «Ворсклою» з рахунком 1:0 у матчі восьмого туру УПЛ, а також розповів про cвоє призначення, тренувальний процес та сподівання на кращу долю команди в чемпіонаті.

– Після такого матчу зрозуміло, що у мене тільки дуже позитивні враження. Ми вже дуже давно не здобували перемог в УПЛ. Наші вболівальники також зачекалися хороших результатів. Звичайно, хлопці після попередніх поразок були трохи морально пригнічені. Втім, перед поєдинком з «Ворсклою» ми внесли необхідні корективи, гравці на полі виконали усе, що від них вимагали. Ця перемога, впевнений, хороший подарунок як для наших вболівальників, так і для президента клубу Богдана Йосиповича Копитка до його дня народження. Хочу подякувати також попередньому тренерському штабу, адже вони своєю роботою так само долучилися до нашого успіху.

– Двома ключовими персонажами на полі у футболці «Львова» стали двоє вихідців із молодіжного складу. Мається на увазі Назар Нич, який відзначився забитим м’ячем, а також Орест Костик (випускник ЛДУФК – ред.), який під завісу гри парирував пенальті. Як оціните дії молодих виконавців «Львова» у зустрічі з «Ворсклою»?
– Справді щиро тішуся таким успіхам. Знаю обох ще з дитинства. У поточному сезоні Ничу ніяк не вдавалося забити, хоча моменти і були. Останнім часом нападник почав більше працювати на тренуваннях та нарешті записав до свого активу переможний гол. Що стосується Ореста Костика, то він теж дуже добре себе показує на тренуваннях. Власне тому, йому, не побоюся цього слова, вдалося стати героєм матчу. Вітаю хлопців, так тримати, але основний об’єм роботи, звісно попереду.

– Що потрібно надалі робити команді, аби і в подальшому зберігати такий позитивний настрій?
– Ніякої ейфорії у нас немає. Пам’ятаємо, що маємо у турнірній таблиці лише чотири залікові пункти, тому основна боротьба – попереду. Універсальний рецепт досягнення результату – працювати. Тільки у такому випадку можемо сподіватися на подальші вдалі для нас підсумки.

– Віталію Івановичу, коли вам стало відомо, що саме ви готуватимете команду до гри з «Ворсклою»?
– Наступного дня після гри з «Дніпром-1», в якій ми програли з рахунком 1:3 і Георгій Цецадзе подав у відставку, відбулася зустріч з генеральним директором, після якої вже разом із командою розпочали активну фазу підготовки до наступного матчу в чемпіонаті.

– Про що говорили, коли не секрет, на тій зустрічі з керівництвом клубу?
– Найголовніше з розмови – те, що на наступний календарний матч будемо виводити команду я, тренер воротарів і тренер дублю. За підсумками зустрічі, по суті, обмежились тільки тим, що ведемо тренувальний процес і готуємо «Львів» до наступної гри з «Ворсклою».

– Після відходу з команди головного тренера Георгія Цецадзе суттєво змінили тренувальний процес?
– Звісно, невеличкі корективи таки внесли. Зокрема, у Цецадзе інколи було по два заняття на день. Такий графік ми скасували – наразі у нас виключно одноразові тренування, а далі вже будемо діяти по ситуації.

– Незважаючи на перемогу, чимало футбольних експертів зазначають, що у «Львова» склад наразі не відповідає рівню УПЛ. Ви знаєте цих гравців, цю команду зсередини. Власне тому, як можете прокоментувати такі закиди?
– Якщо говорити стосовно складу, звичайно, він оновився буквально на відсотків 85 порівняно з минулим сезоном. Для того, аби усі ці футболісти зігралися, треба, звісно, час. До того ж деякі гравці у нас перехворіли на Covid-19, тому відновлення також було нелегким. Сказати чи наші виконавці підходять для УПЛ, чи ні? Час покаже. Чемпіонат у самому розпалі. Наразі занадто рано підбивати якісь підсумки.

– Перемога над «Ворсклою» перервала дуже довгу безвиграшну серію, що тривала 19 матчів. Завдяки чому, на вашу думку, команда може почати стабільно здобувати позитивні для себе результати?
– На позитив ми почали програмувати себе навіть на тренуваннях ще до гри з «Ворсклою». Робимо усе можливе, аби хлопців згуртувати, аби вони були як одне ціле. Тільки у випадку «один за одного» зможемо здобувати хороші для себе результати. Багато говоримо з хлопцями, бо вони теж неабияк переймаються невдачами. Ситуація у турнірній таблиці додає зайвого тиску, нікому такий стан справ не подобається. Власне тому, перелаштовуємось зараз вже більше на хороші емоції для того, аби гравці на кожен поєдинок виходили на поле і думали тільки про матч та про перемогу в ньому.Очікуємо на важку гру для нас у кожній зустрічі, а вже як буде, матчі покажуть. Налаштовуємось тільки на позитивний підсумок, бо відступати нам нікуди. Як кажуть, м’яч круглий. Будемо розраховувати, що фортуна десь нам вже повинна усміхатись частіше.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ