Володимир Костевич допоміг «Леху» вийти у півфінал Кубка Польщі з футболу

Футбольний клуб «Лех» з міста Познань, оборону якого на флангах цементують двоє українців: справа – гравець національної збірної Богдан Бутко, а зліва – вихованець львівського футболу, випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Володимир Костевич, впевнено вийшов у півфінал Кубка Польщі поточного сезону-2019/2020. У чвертьфінальному поєдинку в місті Мелець «Лех» обіграв тамтешню «Сталь».

На гру, що відбулася на полі стадіону «Мелець», українські захисники команди гостей Богдан Бутко і Володимир Костевич вийшли в основному складі. Зі стартовим свистком арбітра «Лех», якого фахівці ще до матчу вважали фаворитом кубкового протистояння з представником другого за силою дивізіону польського футболу, пішов вперед і вже на 5-й хвилині відкрив рахунок. Саме 27-річний випускник кафедри футболу нашого вишу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Володимир Костевич віддав результативну передачу Даніелю Раміресу, який влучно пробив по цілі. Повівши у рахунку, гості не заспокоїлися, продовжували диктувати супернику свою гру і зрештою на 34-й хвилині зусиллями нападника Тимура Жамалетдінова подвоїли свою перевагу за забитими м’ячами. Втім, уже в компенсований арбітром ігровий час до першого тайму гравець «Сталі» Новак повернув інтригу у грі – 2:1 на користь гостей. За такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

У другій половині зустрічі господарі докладали максимум зусиль, аби відновити паритет у матчі, однак оборона команди із Познані з українцями у складі діяла злагоджено та дисципліновано. Тож до фінального свистка футболісти « Сталі» більше жодну зі своїх атак не змогли довести до взяття воріт «Леха». Більше того, на 83-й хвилині 22-річний атакувальний півзахисник гостей Каміл Южвяк поновив перевагу своєї команди до двох голів – 3:1. У такий спосіб «Лех» став останнім півфіналістом поточного розіграшу Кубка Польщі, де приєднався до варшавської «Легії», гданської «Лехії» та «Краковії» із Кракова.

Нагадаємо, за свою історію «Лех» здобув сім титулів чемпіона Польщі (1983, 1984, 1990, 1992, 1993, 2010, 2015 рр.) та п’ять і шість разів відповідно завойовував національні Кубок (1982, 1984, 1988, 2004, 2009) та Суперкубок (1990, 1992, 2004, 2009, 2015, 2016). Зазначимо, що останній з цих трофеїв «залізничники» із Познані в історії польського футболу вигравали найчастіше з посеред усіх клубів.

Додамо, що в чемпіонаті Польщі серед клубів Екстракляси, рестарт якої після незапланованої тривалої весняної паузи (останні матчі було зіграно 9-го березня), пов’язаної з пандемією COVID-19, відбудеться найближчими вихідними, команда Володимира Костевича наразі, після зіграних 25-ти турів, посідає п’яте місце. Лідером турніру є варшавська «Легія». І саме столичну команду «Лех», який 19-го березня 2022 року святкуватиме 100-літній ювілей створення клубу, у своєму найближчому матчі прийматиме на полі Муніципального стадіону Познані.

Цікаво, що у Польщі з 19-го червня під час футбольних матчів Екстракляси, а також Першої і Другої ліг національного чемпіонату стадіони зможуть наповнюватися уболівальниками на 25%. Про це під час пресконференції у Варшаві сьогодні, 29-го травня, заявив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький.

«Можливим буде повернення уболівальників на стадіони за відповідними правилами і процедурами... Польська асоціація футболу і Екстракляса визначили, що це буде 19-е червня», – заявив Матеуш Моравецький.

При цьому він додав, що уболівальників на стадіонах зможе бути не більше 25% місткості трибун. Глава польського уряду поінформував, що на стадіонах треба буде дотримуватися відповідних засобів безпеки: розсадження глядачів на трибунах відбуватиметься відповідно до наявних санітарних норм.

Матеуш Моравецький також акцентував увагу на тому, що матчі польського футбольного чемпіонату покажуть в 16-ти країнах Європи.

За його словами, під час коронакризи польський уряд виділив на підтримку футбольних клубів країни понад 25 млн злотих (понад 160 млн грн).

У свою чергу голова Польської асоціації футболу (PZPN), легенда європейського футболу Збігнєв Бонєк повідомив, що Польща буде першою країною Європи, яка підготувала протокол участі уболівальників у футбольних матчах на трибунах стадіонів.