Збірні України з хокею отримали суперників по чемпіонату світу-2021

На Надзвичайному конгресі Міжнародної федерації хокею (IIHF), який відбувся у форматі відео-конференції, визначались міста та терміни проведення чемпіонатів світу сезону-2020/2021. Відтак стали відомі групи і суперники чоловічої, жіночої, молодіжної та юніорської збірних команд України.

Національна чоловіча команда України зіграє в групі -В- першого Дивізіону зі збірними Литви, Польщі, Японії, Естонії та Сербії з 25-го квітня по 1-е травня 2021 року. Першочергове право на проведення чемпіонату залишається за польським Катовіце. У разі відмови на проведення турніру польської федерації хокею, країна-господар чемпіонату світу-2021 буде визначена за стандартною процедурою шляхом голосування.

Молодіжна українська збірна U-20 залишилася у Дивізіоні І-В і в наступному році зіграє на світовому форумі в Естонії, який відбудеться з 10-го по 17-е лютого. Суперниками «синьо-жовтої» льодової дружини, окрім господарів турніру, будуть команди Словенії, Франції, Польщі та Японії.

Зазначимо, що серед кандидатів до української молодіжки двоє студентів факультету післядипломної та заочної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – гравець лінії оборони Артур Чолач та фланговий нападник Роман Кізло.

Додамо, що рішенням Федерації хокею України з нового сезону-2020/2021 новим головним тренером молодіжної збірної призначено 47-річного керманича херсонського «Дніпра» Дмитра Підгурського, якому допомагатимуть, як і на клубному рівні, Олег Тимченко та Олександр Васильєв.

Також у Дивізіоні I-B чемпіонату світу-2021 зіграє і юніорська збірна України U-18. Суперниками наших хлопців будуть їхні однолітки з команд Австрії, Угорщини, Італії, Словенії та Польщі. Право на проведення чемпіонату світу у цій віковій категорії залишилось за італійським містом Асіяго, який прийме турнір з 18-го по 25-е квітня.

Національна жіноча збірна України, новим головним тренером якої призначено 54-річного екс-гравця київського «Сокола» Євгена Аліпова, в наступному сезоні на чемпіонаті світу виступатиме в Дивізіоні ІІІ. Суперниками наших дівчат будуть команди Бельгії, Румунії, Болгарії, Литви, Гонконгу, Естонії та Боснії і Герцеговини, яка заявила свою жіночу збірну безпосередньо під час Конгресу IIHF, а господарі турніру литовці підтвердили свою можливість провести цей форум за участі восьми команд. Турнір пройде в Каунасі, орієнтовно з 15-го по 24-е березня.

Нагадаємо, головним голкіпером жіночої збірної України є випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Наталя Козачук, яка є унікальною спортсменкою. Адже вона виступає не лише за національну хокейну команду, а й за збірну з регбі-7.

Також додамо, що Надзвичайний конгрес Міжнародної федерації хокею затвердив перенесення термінів проведення чемпіонату світу 2021 року в Елітному дивізіоні, який спільно будуть проводити Білорусь і Латвія.

Як повідомляє пресслужба IIHF, світовий форум за участю 16-ти найсильніших збірних планети пройде з 21-го травня по 6-е червня замість спочатку запланованих дат – з 7-го по 23-є травня.

Нагадаємо, чемпіонат світу-2020, який повинен був пройти в травні нинішнього року у Швейцарії, було скасовано через пандемію коронавірусу.