ЗМІ: Організатори розглядають варіант спрощеного проведення Олімпіади-2020 в Токіо

Уряд Японії і організаційний комітет ХХХІІ літньої Олімпіади-2020 в Токіо через ситуацію з поширенням коронавірусу у світі розглядають варіант спрощеного проведення Ігор, які Міжнародний олімпійський комітет з цієї ж причини переніс на літо 2021 року.

Про це сьогодні, 4-го червня, повідомив журналістам губернатор Токіо Юріко Коїке, повідомляє японське видання Yomiuri.

Відзначається, що влада націлені на проведення Олімпіади-2020 в повноцінному форматі. Проте продовжує залишатися непростою ситуація з поширенням коронавірусу, що змушує організаторів розглядати варіант більш спрощеного проведення Ігор. Зокрема, за даними джерел видання, може скоротитися число учасників церемоній відкриття і закриття Олімпійських ігор-2020 у столиці Японії. Також будуть введені обмеження для кількості глядачів на стадіонах.

Японська сторона розглядає варіант проведення обов’язкового тестування на коронавірус не тільки для спортсменів і членів олімпійських команд, а й для всіх уболівальників. Також можуть бути введені обмеження на пересування спортсменів за межами Олімпійського селища, де вони будуть розміщені.

Нагадаємо, у березні цього року Міжнародний олімпійський комітет та уряд Японії домовилися перенести ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 на наступне літо. Нові терміни проведення змагань у Токіо – з 23-го липня по 8-е серпня 2021 року. Відбіркові змагання завершаться не пізніше 29-го червня 2021 року, а крайній термін подачі остаточних списків спортсменів для участі в Іграх-2020 – 5-е липня 2021 року.

Орієнтовно близько 11 тисяч спортсменів з 205 країн світу на ХХХІІ літніх Олімпійських іграх-2020 в Токіо розіграють 339 комплектів медалей у 33 видах спорту.

Втім, наприкінці минулого тижня президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах зізнався, що організація допускає можливість скасування ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020, які мають відбутися в столиці Японії Токіо влітку наступного року. За словами очільника організації, в тому випадку, якщо Олімпіаду-2020 в столиці Японії не вдасться провести у 2021 році, її доведеться скасувати. А вчора, 3-го червня, у свою чергу провідний епідеміолог Японії Кентаро Івата заявив, що Ігри-2020 в Токіо з великою долею ймовірності не відбудуться і через рік.

«По-перше, Японія повинна перемогти коронавірус, а по-друге, вірус повинен бути пригнічений в інших країнах. Виконати першу умову до наступного року, можливо, вдасться, а ось з приводу другого я налаштований досить песимістично. Адже в Олімпіаді беруть участь багато спортсменів з різних країн світу, що не дуже відповідає тим умовам, в яких ми зараз знаходимося і, швидше за все, продовжимо перебувати і в наступному році. Думаю, що скасування Ігор на даний момент – це найбільш вірогідний сценарій», – заявив професор Університету Кобе.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ