ЗМІ: В Олени Підгрушної та Юлії Джими у збірній може бути новий тренер

Старший тренер чоловічої збірної України з біатлону, відомий словацький фахівець Юрай Санітра може взяти під своє керівництво ще й жіночу команду, лідерами якої є аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Олена Підгрушна та магістрантка факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Юлія Джима. Відповідне рішення, за інформацією низки ЗМІ, має прийняти тренерська рада Федерації біатлону, ймовірно, одразу після закінчення карантину.

Юрай Санітра чоловічу збірну України очолив навесні 2016 року. Саме під його керівництвом Україна отримала першого чемпіона світу серед чоловіків. Ним у 2019 році став Дмитро Підручний, який здобув «золото» у гонці переслідування. У 2020 році чоловіча команда здобула «срібло» в естафеті на сьомому етапі Кубка світу сезону-2019/2020, що стало першою нагородою для «синьо-жовтих» з 2011 року. А от на світовому чемпіонаті-2020 українці в естафеті посіли лише 12-е місце. В Кубку націй-2019/2020 чоловіча команда стала в підсумку сьомою.

Зазначимо, що до збірної України Юрай Санітра більше двох десятиліть присвятив розвитку біатлону у його рідній Словаччині. В якості особистого тренера він привів Анастасію Кузьміну до перемог на трьох Олімпіадах (Ванкувер-2010, Сочі-2014, Пхьончхан-2018), а Павола Хурайта – до бронзової нагороди Олімпіади-2010 у Ванкувері.

Нагадаємо, що сезон-2019/2020, який завершився достроково, для представниць ЛДУФК – аспірантки Олени Підгрушної та магістрантки Юлії Джими видався неоднозначним. Були як злети, так і падіння, однак без нагород вони не залишилися. Зокрема, на головному старті сезону – чемпіонаті світу-2020 в італійському Антхольці-Антерсельві – у складі збірної України разом з Анастасією Меркушиною та Валентиною Семеренко завоювали бронзові нагороди у жіночій класичній естафеті. Окрім того, у білоруських Раубічах Олена Підгрушна стала срібною призеркою Євро-2020 в суперспринті, а Юлія Джима – чемпіонкою у класичній змішаній естафеті разом з Валентиною Семеренко, Артемом Примою і Дмитром Підручним та здобула «срібло» в індивідуальній гонці першого етапу Кубка світу-2019/2020 в шведському Естерсунді.

Зазначимо, що Олена Підгрушна і Юлія Джима, виступаючи не на усіх етапах Кубка світу, стали найкращими серед українок у загальному заліку боротьби за Великий кришталевий глобус. У підсумку капітан команди Підгрушна замкнула ТОП-25, а Джима посіла 36-е місце.

Додамо, що нині в Олени та Юлії, як і в решти біатлоністок збірної України, триває етап відновлення та заслужений відпочинок. Але вже у травні на них чекає перший етап підготовки до нового, передолімпійського сезону-2020/2021.