Свято Героїв


Свято Героїв, встановлене рішенням Збору ОУН (1941р.). У суворі роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби – завжди українці на чолі з ОУН вшановували пам’ять Героїв.

З 1999 р., згідно рішення VII сесії Львівської обласної ради, Свято Героїв відзначають у третю неділю травня. Започатковане за ініціативою Львівського обласного об’єднання «Просвіта», КУНу й підтримане Львівською обласною і міською радами та низкою інших державних і громадських організацій.

Травень обрано для вшанування Героїв, тому що саме в травні віддали своє життя кращі сини України: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

На честь відзначення Дня Героїв студенти Львівського державного університету фізичної культури несуть вулицями та майданами Львова смолоскипний вогонь, запалений у селищі Білогорща до меморіалу загиблим воїнам УГА на Личаківському цвинтарі. Ініціатором проведення естафети був Мирослав Герцик – заслужений тренер України, Почесний ректор ЛДУФК.

Естафетний смолоскипний вогонь в Білогорщі, де у 1950 р. в бою, на 43-му році життя загинув легендарний генерал Чупринка – Роман Шухевич, запалюється під час урочистого віче за участю львівської громадськості та освячується місцевими священиками. Цю символічну місію виконує син Генерала Чупринки Юрій Шухевич, авторитетний громадський і політичний діяч. Виголошується промова – клятва назавжди, на все життя, берегти пам’ять про українських героїв.

Вогонь з Білогорщі студенти-спортсмени несуть вулицями Львова відповідно до визначених етапів естафети. Біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбувається центральна подія свята – громадське віче та проходження колон.
На меморіалі воїнів Української Галицької Армії на Личаківському цвинтарі також відбувається урочисте віче за участю представників львівської громадськості та покладання квітів.
 
 Обабіч меморіалу студенти Львівського державного університету фізичної культури несуть почесну варту.

Серед учасників естафети: більше половини відмінники навчання, близько 40 студентів – майстри спорту України, близько 30 – члени національних збірних команд України з різних видів спорту, які представляють Львів та Україну на найбільших міжнародних змаганнях – Олімпійських Іграх, Чемпіонатах світу та Європи, Всесвітніх студентських Іграх.

Проведенням смолоскипної естафети у День Свята Героїв викладачі та студенти ЛДУФК маніфестують єдність із княжими дружинниками, козацтвом, гайдамаками, січовими стрільцями, героями Крут і Базару, загиблими воїнами УГА і УПА.

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ