Спортивний корпус

м.Львів, вул.Дудаєва, 8

Це колишній будинок польського гімнастичного товариства “Сокіл”. ГІМНАСТИЧНЕ товариство було засноване у 1866 р. д-ром Клементом Жукотинським та Людвиком Голентала. Перші загальні збори товариства відбулися в залі засідань Ради міста 25 березня 1867 р., на якому першим президентом обрали лікаря д-ра Юзефа Міллера.

Завданням товариства був догляд за здоров’ям за допомогою гімнастики, тобто тренування тіла. Під гімнастикою тоді розуміли не тільки вільні вправи і вправи на гімнастичних приладах, а й такі сучасні види спорту, як фехтування, велогонку, ковзанярство, кінний спорт, стрільбу, якими займалися від початку створення товариства. Пізніше додали легку атлетику, ігри (теніс, футбол, волейбол тощо).

Будинок “Сокола” був першою власною будівлею товариства після кількох винаймуваних. Оскільки це було перше власне приміщення, його назвали “Сокіл-мати”. Тому над входом і на дверях є вензель з літерами “S” і “М”. А ще там є девіз Mens sana in corpore sano (здоровий дух у здоровому тілі) і зображення сокола.

Тепер у корпусі містяться кафедри: фізичної реабілітації, валеології та спортивної медицини,  іноземних мов,  атлетичних видів спорту, гімнастики та хореографії, водних видів спорту; спортивні зали для гімнастики, хореографії, важкої атлетики, боротьби; зал лікувальної фізичної культури; масажні кабінети; навчальні авдиторії.

Прокрутити вгору