ЛДУФК – співпереможець у конкурсі партнерських проєктів програми «RITA – Зміни в Регіоні»

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, у партнерстві з Товариством AZS WSG (що входить до складу Групи WSG, Бидгощ, Польша) та кількома вишами України став переможцем у конкурсі Партнерских Проєктів програми «RITA – Зміни в Регіоні».

Поданий нами спільно проєкт «Самодіагностика раку молочної залози у молодих українок» отримав найвищі бали (третє місце у загальному рейтингу 82 заявок, див. посилання) і отримав можливість реалізації.

Українськими партнерами у проєкті виступають Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського (координатор – професор Юрій Бріскін), Житомирський державний університет імені Івана Франка (координатор – професор Тамара Кутек), Харківська державна академія фізичної культури (координатор – професор Катерина Мулик), Херсонський державний університет (координатор – доцент Юрій Грабовський) та Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія (координатор – професор Тетяна Одинець).

Результатом реалізації проєкту має стати зменшення кількості випадків пізнього виявлення раку молочної залози шляхом навчання населення України, студенток та персоналу університету самодослідженню грудей.

Проєкт передбачає отримання кожним університетом спеціального навчального обладнання найкращих світових виробників і друкованих навчальних матеріалів та проведення навчання студентів і викладачів методам самодослідження молочної залози, а також проведення у квітні 2021 року Академічного дня боротьби з раком молочної залози на базі кожного з університетів – Партнерів проєкту.

Загалом у проекті безпосередньо візьме участь 950 осіб, а опосередковано очікується близько 10 000 учасників – студентів, викладачів та місцевих мешканців.

Лілія Бедрій-Ферцак,
начальник відділу міжнародних зв’язків