Троє студентів ЛДУФК – призери Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Фізична культура і спорт»

На базі Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту (м. Дніпро) відбувся другий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фізична культура і спорт» 2019/2020 навчального року, за підсумками якого призерами стали троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Для участі у другому турі надійшло на рецензування 137 робіт із 41 закладу вищої освіти України, які представили свої роботи у трьох секціях: «Фізичне виховання» – рецензовано 64 роботи з 40 вищих навчальних закладів; «Спорт» – рецензовано 40 робіт із 22 вищих навчальних закладів; «Фітнес та рекреація» – виступило 33 студенти з 16 вищих навчальних закладів.

За підсумками другого етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фізична культура і спорт» до переліку призерів увійшли й троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а саме:

Софія Смеречинська – студентка V курсу факультету фізичної культури і спорту. Її наукове дослідження на тему «Психофізіологічні характеристики кваліфікованих плавців на короткі дистанції» було відзначено дипломом другого ступеня у секції «Спорт». Науковий керівник – Смирновський Сергій Борисович, старший викладач кафедри теорії спорту та фізичної культури, кандидат наук з фізичного виховання і спорту.

Степан Леус – студент V курсу факультету педагогічної освіти. Його наукове дослідження на тему «Військово-історична реконструкція як засіб фізичного та патріотичного виховання старшокласників» було відзначено дипломом другого ступеня у секції «Фізичне виховання». Науковий керівник – Павлова Юлія Олександрівна, професор кафедри теорії та методики фізичної культури, доктор наук з фізичного виховання і спорту, старший науковий співробітник.

Марина Пенкель – студентка V курсу факультету педагогічної освіти. Її наукова робота на тему «Удосконалення фізичного стану осіб молодого віку засобами йоги» була відзначена дипломом третього ступеня у секції «Фітнес та рекреація». Науковий керівник – Іваночко Вікторія Валеріївна, доцент кафедри фітнесу та рекреації, кандидат наук з фізичного виховання і спорту.

Софія, Степан та Марина поділилися своїми враженнями від підготовки до конкурсу.

Софія Смеречинська:

«Чому саме тема «Психофізіологічні характеристики кваліфікованих плавців на короткі дистанції»? Та все просто! Я сама в минулому плавчиха, а мій батько – майстер спорту з плавання і вже багато років тренує юних спортсменів, тому для мене це дуже близька та актуальна тема. Психофізіологія – це дуже цікава наука, яка відображає взаємозв’язок між психічними та фізіологічними процесами в організмі людини. Для вимірювання психофізіологічних характеристик ми використовували комп’ютерний комплекс «Нейрософт-Психотест», завдяки якому ми прийшли до цікавих висновків. У плавців, які мають однаковий результат (час подолання дистанції), відрізняються показники реакцій, а отже, це свідчить про те, що одні мають більшу дистанційну швидкість, а в інших кращі реакції реагування, що пов’язані із психофізіологічними характеристиками. Що це нам дає? Завдяки цьому факту, плавці, у яких гірші показними реакцій, можуть покращити свій результат не лише за рахунок збільшення обсягів та інтенсивності тренувань, що і без того перебувають на межі фізіологічного максимуму, а й завдяки тренуванню моторного компоненту реакції».

Степан Леус:

«Дана робота дає можливість кожному вчителю урізноманітнити форму проведення занять з фізичної культури. Створена програма є поєднанням одразу трьох навчальних дисциплін – фізичної культури, захисту вітчизни та історії, що дозволяє реалізувати нові можливості для кожного предмету: для історії – це можливість учневі відчути на собі як колись українці боролися за свою державу; для захисту вітчизни – це історичний підтекст створення сучасних Збройних Сил України та нові форми спеціальної фізичної підготовки; для фізичної культури – це нові форми та засоби для проведення уроків. Також через військову агресію Російської Федерації на сході України особливо актуальним є популяризація української історії та військової традиції, а також фізичного виховання для здорової молоді, яка не лише буде мотивована захищати свою землю, а й фізично на це здатна».

Марина Пенкель:

«Тему роботи вважаю актуальною для людей різного віку та статі, які так чи інакше пов’язують себе з фізичним вихованням. Вважаю, що кожен, ознайомившись із роботою, може взяти щось цікаве для себе».