Краєзнавча конференція у Бродах

23 травня 2014 року у Бродах відбулася VІІІ-а краєзнавча конференція “Брідщина – край на межі Галичини й Волині”. Захід був присвячений Міжнародному дню музеїв. Організатором конференції виступив Бродівський історико-краєзнавчий музей. Захід підтримали Бродівська районна державна адміністрація, Бродівська районна рада та Бродівська міська рада. Конференція проходила в Народному домі.

Взяти участь в роботі конференції змогли науковці, педагоги, краєзнавці та всі бажаючі з різних куточків Галичини. Всього було заявлено 34 доповіді. Більшість з них були опубліковані в переддень конференції у сьомому науковому збірнику “Брідщина – край на межі Галичини й Волині”. До речі, Бродівський історико-краєзнавчий музей один з небагатьох музеїв у Львівській області, який не маючи належного державного фінансування, видає наукові праці.

Доповідачі виступали у трьох секціях: №1 “Музейна справа. Археологія”; №2 “Історія. Народознавство. Природа”; №3 “Воєнна історія. Національно-визвольні змагання. Постаті краю”. У секції №3 із доповіддю “Печатка 85 пластового куреня імені Богдана Хмельницького в Бродах” виступив доцент кафедри олімпійської освіти та кафедри гуманітарних дисциплін Львівського державного університету фізичної культури Андрій Сова. Його студії – це невеликий фрагмент із широкомасштабної праці, яка має завершитися виданням каталогу печаток українських спортивних організацій Галичини кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.

Після наукових виступів та обідньої перерви учасники конференції відвідали екскурсію визначними місцями Брідщини. Зокрема, вони побували у селі Заболотці, де похований сотник Української Галицької Армії Ананія Степанів; с. Висоцько, де народився відомий український художник Іван Труш; гору Жбир, де поставлено пам’ятник українським воякам, які загинули у Другій світовій війні.

кафедра олімпійської освіти