КДЮСШ-ЛДУФК-«Політехнік» дебютувала у Суперлізі

9-го вересня наша команда провела свій перший матч в рамках Чемпіонату України серед клубів Суперліги. У цікавій грі галичани з рахунком 29:31 поступилися ЗТР–«Буревісник» із Запоріжжя.

КДЮСШ–ЛДУФК–«Політехнік» (Львів) – ЗТР–«Буревісник» (Запоріжжя) – 29:31 (13:14)
9 вересня. Початок – 16:00. Львів. Універсальний ігровий зал СКА. 70 глядачів.

Судді: Сергій Сосін, Роберт Товт (обидва – Берегово).
Делегат ФФУ – Володимир Черкасов (Рівне).
Секретар – Володимир Шанін (Львів).

КДЮСШ–ЛДУФК–«Політехнік»: Нікітюк, Ручко, Лучицький – Поліщук (3 голи), Мошківський, Борбич (1), Тільненко (6), Сура (2), Удовиченко (13), Раш, Унгурян, Федик, Білик, Кірсанов, Заєць (4).

Головний тренер – Валерій Мельник.

ЗТР–«Буревісник»: В’юник, Полуботко – Бурзак (3), Корелов (4), Залевський, Калмиков (2), Сафроненко, Щербак (7), Бережной (4), Яшний, Руденко, Стрельніков (3), Кілевой (8).

Головний тренер – В’ячеслав Дідушенко.

Дебютна гра нашої команди у Суперлізі видалася цікавою і напрочуд напруженою. Звісно, помилок вистачало – не міг не позначитися на діях підопічних Валерія Мельника той факт, що через затягування рішення питання участі львів’ян у Суперлізі, на підготовку до чемпіонату в команди було тільки два тижні. Та якби там не було, а інтрига в матчі зберігалася до самої фінальної сирени. І якби нашим хлопцям трохи кращої командної зіграності та фарту ( а куди ж без нього у сучасному спорті), то цілком можна було б зачепитися і за нічию.

Рахунок у грі відкрили гості. Цікаво, що упродовж усього поєдинку господарі паркету жодного разу не вели в рахунку, але при цьому практично не відпускали суперника уперед більше, ніж на три закинуті м’ячі.  Лише на самому початку, коли хвилювання у львів’ян, що називається, зашкалювало, перевага запоріжців доходила до чотирьох пунктів (5:1, 6:2 і 8:4), але в подальшому розрив у рахунку був меншим. Більше того, аж сім разів нашій команді вдавалося наздоганяти суперника і здавалося, ось-ось наступить злам у грі. Однак кожен раз щось заважало команді Валерія Мельника вийти вперед – схоже, це чисто психологічний момент, який хлопці не змогли перебороти в собі перш за все через брак досвіду.

Востаннє на табло рівні цифри (22:22) горіли на 44-й хвилині, коли господарі у черговий раз відновили рівновагу в рахунку у чисельній меншості. І тут же в ситуації, коли двоє гравців нашої команди були вилучені з майданчика на дві хвилини, наш голкіпер Іван Ручко, проявивши феноменальну реакцію,  зумів відбити кидок з близької відстані. Здавалося, супергра воротаря надихне його партнерів, але ні – упродовж наступних майже семи хвилин наші хлопці ніяк не могли довести свої атаки до взяття воріт суперника. Натомість підопічні В’ячеслава Дідушенка за цей ігровий період знову відірвалися на три м’ячі – 25:22. І як не намагалися наші тренери внести корективи у гру своєї команди в заключній десятихвилинці, все виявилося марним. Два невдалих кидки наприкінці зустрічі спочатку з лівого, а потім і з правого флангів не дозволили господарям врятувати бодай нічию. Фінальна сирена зафіксувала перемогу гостей з різницею у два влучних кидки – 31:29.

10-го вересня, гандбольна команда КДЮСШ-ЛДУФК-«Політехнік», на 90 відсотків сформована зі студентів Львівського державного університету фізичної культури, провела свій другий матч в рамках Чемпіонату України серед клубів Суперліги. Як і напередодні  наші хлопці поступилися ЗТР–«Буревісник» із Запоріжжя. Цього разу з рахунком 21:32.

На повторний поєдинок львівські молоді гандболісти вийшли з бажанням взяти реванш за поразку у першій грі. Нагадаємо, у середу КДЮСШ–ЛДУФК–«Політехнік» був близьким до того, аби щонайменше зіграти внічию, але в підсумку поступився з різницею лише у два закинути м’ячі – 29:31.

Перші хвилини другого поєдинку також пройшли у рівній боротьбі, але поступово дався взнаки той факт, що до нового сезону підопічні Валерія Мельника та Віктора Кужави готувалися просто мізерну кількість часу, а коли бути точним, то підготовчий період складався лише з восьми тренувань і до того ж наша команда не провела жодного контрольного спарингу. Чому так сталося? Уся справа в тому, що Федерація гандболу України лише 30-го серпня визначилася з остаточним складом учасників Суперліги. А спочатку, незважаючи на те, що КДЮСШ–ЛДУФК–«Політехнік» у минулому сезоні виграв турнір серед команд Вищої ліги, все йшло до того, що галичани й тепер гратимуть у другому ешелоні вітчизняного гандболу. І лише, як то кажуть, в останній момент, було прийнято рішення, що все ж таки львівський клуб буде змагатися серед еліти.

Зрозуміло, в подібній ситуації на плідну підготовку нашим тренерам елементарно не вистачило часу, аби належним чином підготувати команду до офіційних матчів. Адже Вища ліга стартує лише у середині жовтня, а саме під участь у ній й було заплановано підготовку. Та життя внесло корективи…

Перша гра відбулася у середу і почалася о 16:00. А повторний поєдинок розпочався у четвер об 11:00, тобто на відновлення у команд було менше доби, якихось 17–18 годин. Саме в цьому і криється головна причина того, що у повторній зустрічі гості мали перевагу. У господарів, які в принципі почали не погано, дуже швидко «сіли батарейки». Вже до кінця першого тайму запоріжці створили для себе цілком комфортну перевагу – 19:11, а в другій половині зустрічі збільшили її до 11-ти закинутих м’ячів. Фінальна сирена зафіксувала перемогу ЗТР–«Буревісник» з рахунком 32:21.

Додамо, що свої наступні матчі команда КДЮСШ–ЛДУФК–«Політехнік» проведе 18 і 19 вересня, коли у гостях поміряється силами з ГК «Суми». За словами головного тренера львів’ян, старшого викладача кафедри спортивних та рекреаційних ігор Валерія Мельника в цих іграх його підопічні зроблять усе, аби відкрити лік турнірним здобуткам. Більше того, керманич нашої команди сказав, що розраховує на максимальний результат.

Іван Дупнак