Двадцять четверта Всеукраїнська наукова геральдична конференція

9–10 жовтня цього року у Львові відбулася Двадцять четверта наукова геральдична конференція. Участь у заході взяли науковці зі Львова, Києва, Миколаєва, Ніжина, Білої Церкви, Чернігова, Дрогобича, Рівного, Коломиї, Боярки, Сніжного, Варшави, Мюнхена. Всього було заявлено 31 доповідь. Конференцію організували і провели Українське геральдичне товариство, Комісія спеціальних (допоміжних) дисциплін Наукового товариства імені Шевченка та Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

На геральдичній конференції обговорили актуальні питання зі спеціальних історичних дисциплін: геральдики, вексилології, емблематики, сфрагістики, фалеристики, генеалогії, дипломатики. На пленарному засідання виступили: Ігор Янушкевич з Миколаєва (тема доповіді: «Муніципальна геральдика райцентрів Миколаївщини: оновлення проблемних символів», Олександр Желіба з Ніжина («Проблеми статей з геральдики та прапорництва україномовної Вікіпедії»), Іван Сварник зі Львова («Українська символіка в енциклопедії Є. Онацького»), Олександр Целуйко зі Львова («До історії діяльності Музею сфрагістики та нумізматики Львівського університету (1952–1959)»). Після цього відбулася презентація нових видань. Зокрема презентувалася книга доцента кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури, кандидата історичних наук Андрія Сови – Сфрагістичні пам’ятки січового руху в Галичині першої третини XX століття / Центр незалежних історичних студій; Львівський державний університет фізичної культури; Українське геральдичне товариство. – Львів : ЛДУФК, 2014. – 72 с. – (Серія І. Дослідження. Вип. 1). Учасники конференції також ознайомилися з виданнями Українського геральдичного товариства, зокрема з числом Вісника УГТ «Знак», який традиційно виходить три рази на рік, «Генеалогічними записками», «Реєстром особових гербів УГТ» та ін.

У рамках конференції відбулися виступи з науковими доповідями та повідомленнями у двох секціях. У секції №2 виступив доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова. Його доповідь, присвячена 115-річчю від заснування товариства «Січ», на тему: «Печатка товариства “Січ” у селі Заваллі на Снятинщині» розкрила одну з недосліджених сторінок історії західноукраїнського гімнастично-спортивного руху першої половини ХХ століття.

Кафедра олімпійської освіти