Марія Музичук: «Коли збирала свою валізу, готувалася бути в Сочі до фіналу»

Ще раз вітаємо студентку Львівського державного університету фізичної культури Марію Музичук, котра досягла найвищого успіху у своїй особистій кар’єрі, ставши в російському Сочі чемпіонкою світу. На післяматчевій прес-конференції вона перебувала у піднесеному настрої.

– Наскільки важко було грати останню фінальну партію? – поцікавилися тамтешні журналісти у Марії Музичук.
– По дебюту мені все подобалося. Моя суперниця почала думати уже після третього ходу. Зізнаюся, спочатку я не грала на нічию. Але ближче до сорокового ходу я пропустила контрвипад. Та й наприкінці гри у мене мало часу залишалося.

– Важко було піти на жертву слона?
– Зрозуміло, що хід дуже відповідальний. Але я звикла довіряти своїм розрахункам. Тому і відважилася на 41.Bxf7+.

– Чому ти вибрала хід 48.Ke4, а не, скажімо, 48.Kf5?
– По тій же причині. Я все прорахувала і була переконана, що це – нічия.

– Тобто, у той момент ти вже грала на нічию?
– Коли побила на f7, я уже грала на нічию.

– Марія, у вас було чимало нервових моментів упродовж цього чемпіонату, включаючи партії з індійками Дронаваллі і Конеру. Як вам вдалося все пережити і так достойно зіграти у фіналі?
– Дійсно, матчі були вкрай напруженими. У якийсь момент я думала, що можу прорахуватися, що і сталося в партіях з Харікой і Хампі. Але я завжди боролася, що мені допомагало виходити переможцем у критичних ситуаціях.

– Марія, чи відчувала, що виграєш чемпіонат? Чи взяла з собою вечірню сукню на церемонію нагородження?
– Усе розпочалося з того, як я збирала свою валізу. Моя сестра запитала: «Ти збираєшся в Сочі надовго? Так багато речей береш!» Я відповіла: «Так, я їду туди надовго». Потім вона запитала: «А плаття береш на відкриття турніру?» Я відповіла: «Ні, його я беру на закриття».

– Відмінний розрахунок і підготовка…
– Я сподівалася виграти чемпіонат.

– Таке враження, що усе було розраховано заздалегідь! Філософське запитання: на твій погляд, як вплине ця перемога на твоє життя?
– Думаю, що дуже сильно вплине. Сподіваюся, що після завоювання титулу грати буде легше.

– Хто підтримував тебе під час чемпіонату? Яка роль твоєї сестри і батьків?
– Перш за все я хочу подякувати сестрі, яка після прикрої поразки в чвертьфіналі залишилася зі мною і вирішувала різні питання, які виникали. Також по інтернету мені допомогав Олександр Бєлявський. Я розумію, як це складно щодня шукати нові ідеї, нові варіанти. Також у фіналі мені допомогав Євген Мірошниченко. Звісно, велике спасибі моїм батькам, які так багато для мене зробили. Окрема велика подяка моїй тітці та дідусеві, які за моїми партіями постійно стежать у онлайн режимі. Загалом, дякую усім за листи і смс, які приходили під час чемпіонату. Їх було дуже багато, мене це дуже надихало, бо відчувала підтримку.

– Які твої найближчі плани?
– Через 10 днів розпочинається командний чемпіонат світу. Я сподіваюся, що встигну відійти від цього особистого чемпіонату і зіграю на своєму рівні. Повірте, командні змагання для мене дуже важливі.За матеріалами офіційного сайту чемпіонату світу-2015 в Сочі.

Довідка

Марія Музичук (народилася 21.09.1992) – міжнародний гросмейстер серед жінок, гросмейстер України, член Федерації шахів України, член національної жіночої збірної України.

На 01.04.2015 з рейтингом 2526 займає серед жінок 12-ту позицію в світі і другу в Україні. Проживає у місті Стрий (Львівська область). Батьки – заслужені тренери України Олег Музичук і Наталія Музичук. Сестра Анна Музичук – міжнародний гросмейстер, чемпіонка світу з блискавичної гри.

Найвищі досягнення Марії Музичук В особистому заліку – чемпіонка світу (Сочі, 2015); дворазова чемпіонка України (2012, 2013). У складі збірної України – чемпіонка (Астана, 2013) та бронзова призерка (Нінбо, 2009) командних чемпіонатів світу; чемпіонка першості Європи (2013); дворазова бронзова призерка Всесвітніх олімпіад у Стамбулі (2012) та Тромсе (2014).

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ