Марія Музичук – за крок від звання чемпіонки світу

Українська шахістка, студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук, зігравши внічию з росіянкою Наталією Погоніною у третій партії фіналу чемпіонату світу-2015, що триває в Сочі, максимально наблизилася до завоювання шахової корони. Для цього галичанці потрібно сьогодні, 5 квітня, білими фігурами не програти росіянці.
Вчора, 4 квітня, в ОКЦ «Галактика» (Сочі, Червона Поляна) відбулася третя партія фінального матчу чемпіонату світу з шахів серед жінок. Білі фігури були у Наталії Погоніної.

Як і в першій партії, вона почала гру ходом ферзевого пішака; знову був розіграний Меранський варіант слов’янського захисту. Перші 10 ходів виявилися такими ж, як у стартовому поєдинку, а на 11-му ході білі обрали інший, вельми агресивний план, який почав входити в моду зовсім недавно. Однак застати зненацька Марію Музичук росіянці не вдалося: після нетривалих роздумів вона пішла на найгостріший і принциповий варіант, в якому чорні жертвують фігуру за три пішака.

У складному міттельшпілі на відрізку з 20-го по 30-ий хід білі маневрували не дуже вдало. Наприклад, на 26-му ході у білих був привабливий хід з ідеєю швидко перекинути туру на королівський фланг. А на 30 ході білі могли запропонувати розмін ферзів, після чого у них був би невелика, але стійка перевага в закінченні. Змарнувавши ряд перспективних продовжень, Погоніна отримала в підсумку дуже неприємну, пасивну позицію.

Захопивши ініціативу, Музичук-молодша діяла дуже напористо і сильно. Використовуючи ослаблені білі поля в таборі суперниці, вона активізувала туру і створила небезпечного прохідного пішака. Щоправда, Погоніній вдалося розміняти ферзів, тим самим звільнивши свого коня від обов’язку захищати короля. Незабаром прохідний пішак чорних по лінії «а» прийшов у рух, а білі зав’язали зустрічну гру в центрі. На 45-му ході білий кінь нарешті пішов з краю дошки, де він простояв «в офсайді» майже 30 ходів.

Відбувся ряд розмінів, і виникло турове закінчення із зайвим пішаком у чорних. Об’єктивно воно було нічийним, проте білі повинні були грати дуже акуратно. Одну неточність Погоніна все-таки допустила, проте Музичук нею не скористалася. На 67-му ході партія завершилася внічию.

Рахунок у матчі став 2: 1 на користь української шахістки. Четверта партія відбудеться сьогодні, 5 квітня. Білі фігури будуть у розпорядженні Марії Музичук. Початок партії, як завжди, о 15:00 за київським часом.

Нагадаємо, у фінальному матчі чемпіонату світу суперницям належить зіграти чотири партії з класичним контролем часу. Якщо вони закінчаться внічию 2: 2, то в понеділок, 6 квітня, відбудеться тай-брейк у швидкі шахи, а при необхідності суперниці зіграють бліц-партії.


IA ZIK

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ