Оксана Гергель і Марія Музичук – найкращі спортсмени Львівщини-2015. Андрій Федечко – найгучніша сенсація року

Спливають останні дні 2015-го року, який став багатим на здобутки спортсменів Львівщини. Зокрема, чемпіонками світу стали дві красуні – шахістка Марія Музичук (цьогоріч завершила навчання у ЛДУФК) та борчиня, студентка ЛДУФК Оксана Гергель, котра ще й очолює світовий рейтинг жіночої боротьби. Саме вони й стали найкращими на Львівщині за підсумками 2015 року. А відкриттям й гучною сенсацією 2015 року став ще один випускник ЛДУФК Андрій Федечко, котрий виборов бронзову медаль чемпіонату світу із сучасного п’ятиборства й здобув олімпійську ліцензію.

Та про все за порядком. Уп’ятдесяте поспіль представники фізкультурно-спортивного активу Львівщини разом із спортивними журналістами області визначили лауреатів спортивного 2015 року. Зокрема, в залі засідань управління молоді і спорту Львівської обласної державної адміністрації зібралися члени колегії управління, виконкому НОК України у Львівській області на чолі з Юрієм Майбородою, керівники обласних фізкультурно-спортивних товариств, центрів «Інваспорт» та «Спорт для всіх», а також провідні спортивні журналісти Львівщини на чолі з головою асоціації спортивних журналістів області Романом Цюняком. За підсумками голосування вищеназваних осіб переможцями різних номінацій стали:

«Найкращий спортсмен з олімпійських видів спорту» – Оксана Гергель (чемпіонка світу 2015 року з боротьби у ваговій категорії 60 кг).

«Найкращий спортсмен з неолімпійських видів спорту» – Марія Музичук (чемпіонка світу з шахів).

«Найкращий тренер з олімпійських видів спорту» – тренери Оксани Гергель – заслужений тренер України Андрій Пістун та Юрій Копитко.

«Найкращий тренер з неолімпійських видів спорту» – тренер Марії Музичук – заслужені тренери України, подружжя Олег та Наталія Музичук.

«Найкращий молодий спортсмен» – Тарас Міщук (першокурскник ЛДУФК) – володар двох золотих медалей чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное серед молоді віком до 23 років; переможець і срібний призер чемпіонату Європи з веслування на байдарках і каное.

«Найкраща команда з ігрових видів спорту» – гандбольна «Галичанка» (Львів) – чемпіон України, півфіналіст Європейського Кубку Виклику та ватерпольна команда «Динамо» (Львів) – чемпіон України та володар Кубку України.

«Найкраща юнацька команда з ігрових видів спорту» – хокейна команда «Галицькі Леви» (Новояворівськ).

«Сенсація року» – Андрій Федечко – бронзовий призер чемпіонату світу з сучасного п’ятиборства, володар олімпійської ліцензії 2016 року.

«Найкращий спортсмен-ветеран» – Євген Баллод (Сокільники), Андрій Луцик (Львів) – срібні призери чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное серед ветеранів у складі байдарки-четвірки.

«Найкраща команда-ветеран» – "Отаман" (Львівська область) – багаторазові чемпіони світу з драгонботу (в човні веслують 22спортсмени), стерновий Роман Дмитришин – 8-разовий чемпіон світу з драгонботу у складі команди.

«Найкращий спортсмен з інвалідністю» – Антон Дацко (Буськ) – багаторазовий чемпіон та призер етапів Кубка світу, чемпіонатів світу та Європи з фехтування на візках

«Спортсмен - воїн АТО» – Андрій Умрихін (Жовква) – срібний призер чемпіонату Європи з авіамодельного спорту, володар Кубка Європи 2015 року, срібний призер етапу Кубка світу з авіамодельного спорту; боєць батальйону «Луганськ-1».

«Найкращий спортивний арбітр року» – Ігор Сидорко, гірськолижний спорт (м. Львів) та Роман Веклюк, спортивна акробатика (м. Дрогобич).

«Найкраща спортивна подія року» – чемпіонат Європи з боксу серед юніорів (м. Львів, НСБ літніх видів спорту МО України) та відкриття комплексу плавальних басейнів на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України (м. Львів).