Президент України нагородив Марію Музичук орденом «За заслуги»

Президент України нагородив орденом «За заслуги» чемпіонку світу з класичних шахів серед жінок 2015 року, студентку Львівського державного університету фізичної культури Марію Музичук. Вручаючи нагороду чемпіонці, Глава держави наголосив на важливості її перемоги для всієї України. «Хочу подякувати Вам за фантастичну перемогу. Не в останню чергу приємно, що Ви вибороли її саме у Росії. Це дуже символічно. Мрію про те, щоб вже найближчим часом ми виборювали і молилися за перемоги лише у спорті, щоб нарешті мир прийшов на нашу землю», – сказав Петро Порошенко.Глава держави тепло привітав Марію та її батьків-тренерів з блискучою перемогою на Чемпіонаті світу у Сочі (Росія) над росіянкою. «Пишаюся, що справжня українка стала чемпіонкою світу, шаховою королевою. Впевнений, що у Вас попереду велика кількість перемог. Спасибі», – сказав Глава держави, вручаючи орден.

Президент зазначив, що він особисто і вся країна вболівали за спортсменку. «Можу Вас запевнити, що і я сам, і люди, які у звичайному житті далекі від шахів, дуже вас підтримували», – сказав він.

Президент відзначив не лише талант Марії, а й наполегливість її батьків – пана Олега та пані Наталі, які тренують своїх доньок, Марію та її сестру Ганну, яка є чемпіонкою світу з бліцу 2014 року. «Мені здається, що не лише Україна, а весь світ вболівав за Україну в ті хвилини», – сказав Петро Порошенко.

Марія Музичук подякувала Президентові за теплі слова та зазначила, що під час змагань свою підтримку висловлювали не лише українці і представники інших країн, але й росіяни, які були присутні на заході.

Мама чемпіонки Наталя Музичук зауважила, що всі вони відчували потужну підтримку українського народу. «Ми навіть не сподівалися, що стільки людей дивиться трансляцію, адже кожна з них триває до п'яти годин», – сказала вона.

Під час зустрічі Марія Музичук та її тренери-батьки обговорили питання проведення в Україні матчу-відповіді з відстоювання титулу з попередньою світовою чемпіонкою китаянкою Хоу Іфань, який має відбутися до кінця року. Родина Музичук запропонувала провести цей матч у Львові.

Нагадаємо, що напередодні Міністр молоді та спорту Ігор Жданов направив до Президента України Петра Порошенка клопотання щодо нагородження орденом «За заслуги» ІІІ ступеня Марії Музичук - спортсмена-інструктора штатної збірної команди України з шахів.За інформацією прес-служби Президента України

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ