У ЛДУФК відкрито виставку «Олімпійська писанка-2015»

7 квітня 2015 року у Львівському державному університеті фізичної культури за участі олімпійського чемпіона Олександра Петріва, який працюватиме у колегії журі конкурсу, відбулося відкриття виставки «Олімпійська писанка-2015». На експозиції представлено понад 100 робіт, основна ідея яких – поєднання елементів української писанки із спортивною тематикою.

Організатори: культурно-мистецький відділ Львівського державного університету фізичної культури та громадська організація «Школа Великих українців».

Партнери проекту: Управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради, Студентська рада Львова, об’єднання «Самопоміч» та GOODzyk production. Підтримку проекту здійснюють різні меценати, зокрема Роман Швед, депутат Львівської обласної ради.

В урочистостях відкриття взяли участь почесні гості. Зокрема проректор зі спортивної роботи ЛДУФК, доцент Володимир Левків; керівник культурно-мистецького відділу ЛДУФК Лілія Гула; керівник громадської організації «Школа Великих українців» Оксана Устрицька; викладач кафедри олімпійської освіти Антон Литвинець; представник колегії журі Михайло Бондар, керівник об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при ЛДОЦ народної творчості і культурно-освітньої роботи.

Власне цьогорічна колегія журі уособлює олімпійський та мистецький колорит. Переможців конкурсу разом із Олександром Петрівим та Михайлом Бондарем обиратимуть: Марія Янко, художниця, писанкарка, майстер народної творчості, член Національної спілки народних майстрів України; Олена Падовська, кандидат наук з мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти ЛДУФК; Роксолана Шафран, проректор з науково-педагогічної роботи Львівської національної академії мистецтв, доцент кафедри історії і теорії мистецтва.

«Найбільше мене вразила писанка, на якій зображено янгола, що тримає у руках олімпійські кільця, – зазначив Олександр Петрів, – Олімпійські ігри завжди символізували дружбу і мир на планеті. Будь-які ворожнечі та війни на час їх проведення припинялися».

Усі бажаючі можуть долучитися до обрання переможця номінації «Приз глядацьких симпатій», проголосувавши за найкращу роботу через скриньку, розміщену безпосередньо на виставці. Експозиція триватиме з 7 по 24 квітня 2015 р. у читальній залі ІІ поверху ЛДУФК (вул. Костюшка, 11 ).

Отож креативність учасників конкурсу заслуговує найбільшої нагороди, бо його основним завданням є популяризувати спорт, який являється послом миру у всьому світі. Таких творчих робіт немає у жодному куточку світу. Ніде на планеті немає такої прекрасної України. У мене є мрія у майбутньому побачити на конкурсі «Олімпійська писанка» роботи із 24 областей України та автономної республіки Крим. Це наша Батьківщина і ми творимо її самі!

Іванна Литвинець, керівник проекту конкурсу
культурно-мистецький відділ