У першій партії півфіналу Марія Музичук зіграла внічию

В Сочі почалися півфінальні матчі чемпіонату світу з шахів серед жінок 2015 року. Боротьбу за корону продовжують дві пари учасниць: студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук грає з Харікою Дронаваллі (Індія), а Пія Крамлінг (Швеція) – з Наталією Погоніною (Росія).

Як і на чотирьох попередніх стадіях, учасницям доведеться зіграти дві партії з контролем часу 90 хвилин на 40 ходів і 30 хвилин до кінця з додаванням 30 секунд на кожен хід, починаючи з 1-го. Якщо «основний час» закінчиться з рахунком 1: 1, то буде зіграно тай-брейк з укороченим контролем часу.

Марія Музичук, яка грала білими, обрала шотландську партію – цей дебют вона застосовувала і в попередньому раунді проти іншої індійської шахістки, Хампі Конеру. Харіка Дронаваллі підготувала у відповідь рідкісний варіант, і вже через кілька ходів суперниці пішли з відомих теоретичних шляхів – почалася самостійна гра.

Незабаром відбувся розмін ферзів, і на дошці виникло складне багатофігурне закінчення з невеликою просторовою перевагою білих. Щоб закінчити розвиток, чорним довелося погодитися на розмін свого слона на коня суперниці. У відкритій позиції з прохідними пішаками у обох сторін слон був потенційно сильніше коня, і в середині партії білі могли добитися серйозного переваги. Однак Музичук-молодша обрала інше продовження: зовні воно виглядало більш активним, але при цьому чорні зуміли отримати реальну контргру. Своєчасно пожертвувавши пішака, Харіка створила сильну прохідну, змусила подальші спрощення та добилася нічиєї.

Пія Крамлінг і Наталія Погоніна розіграли один з популярних варіантів класичного ферзевого гамбіту. Позиція швидко спростилася, проте білі зберегли невеликий тиск, який нікуди не зник і після розміну ферзів. Позиція чорних залишалася міцною, але досить пасивною; до того ж Погоніна змарнувала найбільш сприятливий момент для розміну легких фігур, а пізніше здійснила його в набагато менш вигідній для себе редакції.

Шведська шахістка неквапливо покращувала позицію своїх фігур і поступово розхитала оборону чорних. Потім вона провела пішаковий прорив в центрі, увірвалася королем в табір суперниці, домоглася вирішальної матеріальної переваги і здобула перемогу.

Сьогодні, 30 березня, відбудуться другі партії півфіналу: Харіка Дронаваллі (Індія) – Марія Музичук (Україна) і Наталія Погоніна (Росія) – Пія Крамлінг (Швеція).


Іван Дупнак


Довідка

Шахи. Жінки
Чемпіонат світу-2015
Сочі (Росія). 16 березня – 7 квітня

Півфінал (перші партії)
Марія Музичук (Україна, рейтинг – 2526) – Дронаваллі Харіка (Індія, 2492) 0,5:0,5
Пія Крамлінг (Швеція, 2495) – Наталья Погоніна (Росія, 2456) – 1:0
Розклад 1/2 фіналу (час – київський)
30 березня. 15:00. Друга партія
31 березня. 15:00. Тай-брейки (в разі необхідності)

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ