Україна переслідує Росію

Випускниці Львівського державного університету фізичної культури Марія та Анна Музичук успішно захищають честь України на командному чемпіонаті Європи у Рейк’явіку (Ісландія). Після п’яти турів (усього – дев’ять) жіноча збірна України переслідує лідера Росію, а чоловіча – на чолі з випускником нашого «інфізу» Василем Іванчуком також на одне очко відстає від лідера Росії.

Оскільки у листопадовому світовому рейтингу ФІДЕ Марія обійшла свою старшу сестру Анну, то саме вона на цьому чемпіонаті Європи виступає на першій дошці України. Щоправда, у першому турі в зустрічі України з Англією Марія відпочивала, а Аня Музичук грала на першій дошці, але, на жаль, програла. На щастя, нічия Наталії Жукової та перемоги Анни Ушеніної та Інни Гапоненко забезпечили загальну перемогу збірній України – 2,5:1,5.

У другому турі Україна святкувала перемогу над Польщею – 3,5:0,5 (Марія Музичук виграла свою зустріч, Аня зіграла внічию). У третьому – наші представниці ЛДУФК зіграли так само (перемога Марії, нічия Ані) з грузинками, але збірна поступилася – 1,5:2,5 (програли Жукова та Гапоненко). У четвертому – уже Аня святкувала перемогу над представницею Італії, Марія – зіграла внічию, а Україна перемогла з рахунком 3,5:0,5. П’ятий тур також був щасливим для українок, які обіграли румунських шахісток – 3:1 (Аня знову перемогла, Марія зіграла внічию). Отож, після п’яти турів Україна на два очки відстає від лідера Росії, з якою зустрінеться сьогодні, 19 листопада.

Чоловіча збірна України на чолі з випускником Львівського тоді ще інституту фізичної культури Василем Іванчуком за своїм середнім рейтингом (2725) посідає друге місце слідом за командою Росії (2743). Росіянам ми, на жаль, програли (1:3) у матчі четвертого туру, до того здобувши перемоги над Румунією (3:1), Чорногорією (3:1) та Азербайджаном (2,5:1,5).

У п’ятому турі українці перемогли Угорщину (2,5:1,5), після чого зрівнялися з очками з французами та грузинами (у трьох команд по 8 очок). У лідера Росії на одне очко більше. Завершується дев’ятираундовий командний турнір 22 листопада.


Роман Цюняк

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ