ХІІ літня Універсіада України. День третій

Фехтувальний турнір за програмою ХІІ літньої Універсіади України 2015 року, що триває в Універсальному манежі спорткомплексу Львівського державного університету фізичної культури (м. Львів, вул. Черемшини, 17), перетнув свій екватор. Наразі своїх володарів знайшли сім з 12-ти комплектів медалей.

У третій день змагань було розіграно нагороди у фехтуванні на рапірах – в особистому чоловічому турнірі та в командних змаганнях серед жінок.

Турнір рапіристів, традиційно для всеукраїнських змагань, перетворився на протистояння двох провідних фехтувальних шкіл України в цьому виді зброї – львівської та київської. Лише представники цих двох команд пробилися до  вісімки чвертьфіналістів – троє галичан і п’ятеро столичних рапіристів. І саме тут сталася чи не найбільша несподіванка: у київському дербі Ігор Тельних просто таки розірвав головного фаворита Андрія Погребняка, в колекції нагород якого є медаль чемпіонату Європи. Рахунок 15:8 говорить про те, що до звітних змагань один з лідерів національної збірної України підійшов не в найкращій спортивній формі.

Зазначимо, що інший лідер збірної України, бронзовий призер чемпіонату світу 2013 року, аспірант Львівського державного університету фізичної культури Ростислав Герцик не брав участі в Універсіаді-2015 через рецидив старої травми. Втім, його досить вдало замінив товариш по збірній вишу, Львівської області та України Пилип Колесніков. Вирвавши перемогу у драматичному бою на стадії 1/8 фіналу в киянина Ярослав Степури з рахунком 15:14, на шляху до фіналу продовжувач знаменитої фехтувальної родини Колеснікових (дід і батько Пилипа – відомі в минулому рапіристи) впевнено здолав супротив інших двох столичних рапіристів – спочатку Петра Гуліватого (15:9), а потім і Богдана Долженка (15:8).

У фіналі на галичанина чекав вище згаданий Тарас Тельних, який в іншому півфіналі переміг (15:10) свого земляка Дмитра Чучукало. «Золоту» дуель Пилип Колесніков розпочав просту блискуче – зі старту наніс поспіль п’ять уколів і на табло загорілися цифри 5:0 на його користь. Однак Тарас довів, що він має справжній спортивний характер і не збирається капітулювати без боротьби. Втім, Пилип зумів тримати суперника на відстані і довів рахунок до 13:9, тож до перемоги львів’янину залишалося зробити якихось два кроки. Однак у підсумку він не наніс жодного уколу, натомість пропустив шість поспіль і перемогу з рахунком 15:13 святкував Тарас Тельних, який і зійшов на «золоту» сходинку п’єдесталу пошани.          

Щодо командного турніру представниць прекрасної статі, то тут обійшлося без сюрпризів. У фіналі збірна Києва з рахунком 45:39 здолала команду Львівської області, в складі якої виступали представниці Національного університету «Львівська політехніка» Олена Шипілова, Вероніка Рой і Анастасія Ленчук, а також студентка Львівського державного університету фізичної культури Юлія Воєвода. Доповнили трійку призерів рапіристки Миколаївщини, які в «бронзовій» дуелі впевнено (45:19) перемогли одеситок.  

Іван Дупнак


ХІІ літня Універсіада України. Фехтування.

Львів. 25 – 30 березня.

Універсальний манеж СК ЛДУФК

День третій. 27 березня


Рапіра. Чоловіки. Особиста першість

Чвертьфінал
Пилип Колесніков (Львівська обл.) – Петро Гуліватий (Київ) – 15:9
Богдан Долженко (Київ) – Андрій Подшивалов (Львівська обл.) – 15:8
Дмитро Чучукало (Київ) – Орест Турчиняк (Львівська обл.) – 15:11
Тарас Тельних (Київ) – Андрій Погребняк (Київ) – 15:8

Півфінал
Пилип Колесніков (Львівська обл.) – Богдан Долженко (Київ) – 15:8
Тарас Тельних (Київ) – Дмитро Чучукало (Київ) – 15:10

Фінал
Тарас Тельних (Київ) – Пилип Колесніков (Львівська обл.) – 15:13

Рапіра. Жінки. Командна першість

Чвертьфінал
Одеська обл. – Харківська обл. – 45:39

Півфінал
Львівська обл. – Миколаївська обл. – 42:25
Київ – Одеська обл. – 45:20

За 3-є місце
Миколаївська обл. – Одеська обл. – 45:19

Фінал
Київ – Львівська обл. – 45:39

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ