Сестри Музичук дізналися своїх перших суперниць на чемпіонаті світу-2018

3-го листопада в Ханти-Мансійську стартує чемпіонат світу-2018 з шахів серед жінок. Зіграють 64 учасниці, які змагатимуться за нокаут-системою. Шахістки проведуть по дві класичні партії: одну білими фігурами, другу – чорними. У разі нічийного результату на тай-брейку вони битимуться у швидкі шахи, потім – бліц, а на сам кінець – так званий Армагеддон, вирішальна партія бліц, де у чорних менше часу, проте для загальної перемоги їх влаштовує нічия. Додамо, що в фіналі учасниці протистояння за світову шахову корону зіграють не дві, а чотири класичні партії.

Серед учасниць світового форуму й п’ятеро українок. Це лідери нашої національної збірної, знамениті випускниці Львівського державного університету фізичної культури сестри Анна і Марія Музичук, а також Анна Ушеніна, Наталія Жукова та Інна Гапоненко. Серед основних наших конкуренток – китаянки чемпіонка світу Ю Веньюнь та екс-чемпіонка Тань Чжуньї, Хампі Конеру та Харіка Дронвалі (обидві – Індія), росіянки Олександра Костенюк, Катерина Лагно, Валентина Гуніна, Олександра Горячкіна та Наталія Погоніна, а також грузинки Ніно Дзагнідзе та Ніно Баціашвілі.

Нагадаємо, що на трьох останніх турнірах українські майстрині нижче фіналу не опускалися. У 2012 та 2015 роках Анна Ушеніна і Марія Музичук відповідно стали чемпіонками світу, а в 2017 році Анна Музичук потрапила до фіналу.

Результати жеребкування цьогорічного чемпіонату світу за участю українок (перший тур – 1/32 фіналу): Анна Музичук зустрінеться з Хамід Рані (Бангладеш), Марія Музичук – Шахенда Вафа (Єгипет), Анна Ушеніна – Ліліт Мкртчан (Вірменія), Ні Шикун (Китай) – Наталія Жукова, Ірина Круш (США) – Інна Гапоненко.

Якщо пройтися сіткою сестер Музичук, то Анна (в разі успіху) у другому турі найвірогідніше зустрінеться з росіянкою Анастасією Боднарук, у третьому – з болгаркою Антоанетою Стефановою, у чвертьфіналі – з Олександрою Костенюк, у півфіналі – з Ю Веньюнь. Водночас Марія – з Катериною Аталік (Туреччина), Елізабет Петч (Німеччина), у чвертьфіналі – з Хампі Конеру, у півфіналі – з Катериною Лагно. Звичайно, окрасою чемпіонату світу-2018 став би фінал сестер Музичук!

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ