Олена Підгрушна: «Після «золота» Сочі не хотіла про біатлон навіть чути» (Відео)

Капітан жіночої збірної України Олена Підгрушна, у багатій колекції нагород якої є золоті медалі Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи, стала героїнею програми «Життя відомих людей». Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського розповіла про свою спортивну кар’єру, а також про критику в період проблем зі здоров’ям, які не давали їй виступати на високому рівні.

ПРО ЗНАЙОМСТВО З БІАТЛОНОМ

«Я побачила по телевізору Олену Зубрилову. Тоді я вперше побачила, що таке біатлон і просто закохалася в цей вид спорту».

ПРО ПОЧАТОК КАР’ЄРИ

«Інвентарю не було, зброї не було. Як каже моя мама: «Ти нас не питала – ти просто поставила перед фактом, що будеш жити на базі». Я кажу, що з 13-ти років, по суті, я пішла з дому».

ПРО ПЕРШІ МІЖНАРОДНІ ЗМАГАННЯ

«Це був, якщо я не помиляюся, літній чемпіонат світу. Там була моя перша медаль – «бронза» у спринті. І так співпало, що це була перша нагорода української команди на цих змаганнях взагалі в історії».

ПРО ПЕРЕМОГУ НА ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ-2014

«Буквально за два дні до нашого олімпійського «золота» в естафеті були розстріли на Майдані. Це було складно. І коли ця медаль сталася, то радіти перемозі ми не могли – в Україні траур. Ось на таких емоціях була та медаль. Я коли додому повернулася, то не хотіла про біатлон навіть чути. Я перегоріла після Олімпіади».

ПРО ПОВЕРНЕННЯ В БІАТЛОН

«У мене ці думки просто в голові крутилися: «А ти точно готова залишити біатлон? А ти там все зробила?...» Тоді я й зрозуміла, що ні, що треба повертатися в збірну».

ПРО ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ

«По суті, це мене тримало упродовж трьох років на поганому рівні. І з кожним стартом він опускався до нуля. Тоді почалися ці розмови: «Підгрушна, тобі потрібно закінчувати». А я розумію, що я сильна, мені щось заважає. Я взимку перехворіла грипом важким, це дало загострення на мій міокардит і, нарешті, ми його виявили. Після цього ми пройшли курс лікування навесні і, знову-таки, взимку я була зовсім іншою».

ПРО КРИТИКУ УПРОДОВЖ ЦИХ ТРЬОХ РОКІВ

«Важко, було дуже складно. Доходило навіть до критичного стану».

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ