Львівський державний університет фізичної культури – вищий навчальний заклад IV рівня акредитації.
 
1946 року на базі технікуму фізичної культури було створено Львівський державний інститут фізичної культури. У 2006 році розпорядженням Кабінету Міністрів України утворено Львівський державний університет фізичної культури. У його структурі є п'ять факультетів: факультет фізичного виховання; факультет спорту; факультет здоров’я людини; факультет туризму; факультет підвищення кваліфікації, перепідготовки, післядипломної та заочної освіти.
 
Студенти навчаються у трьох корпусах, де окрім навчальних авдиторій є спеціалізовані спортивні зали. Навчально-виховний процес в університеті здійснюють 25 кафедр, на яких працюють 34 професори, доктори наук, 141 кандидат наук, доцент, 50 майстрів спорту та майстрів спорту міжнародного класу, 23 арбітри національної та міжнародної категорії, 7 заслужених працівників фізичної культури і спорту, 2 заслужених працівники освіти України, 1 заслужений діяч науки і техніки України, 13 заслужених тренерів України, 1 заслужений вчитель України, 1 заслужений працівник культури України.

Серед більш як 20 тисяч випускників ЛДУФК – понад 400 заслужених тренерів, заслужених вчителів, заслужених працівників фізичної культури України, а також понад 200 переможців й призерів Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи. Без перебільшення можна стверджувати, що гордістю українського і світового спорту є наші студенти та випускники, серед яких Віктор Чукарін і Богдан Макуц (спортивна гімнастика), Ігор Тер-Ованесян, Юрій Кутенко, Віталій Чорнобай, Дмитро Дем’янюк (легка атлетика), Геннадій Андросов, Фарид Досаєв, Геннадій Прокопенко (плавання), Павло Ледньов (сучасне п’ятиборство), Олександр Білявський, Василь Іванчук, Анна Музичук (шахи), Василь Береза та Михайло Сливинський (веслування), Василь Станкович, Віктор Сидяк, Яна Шемякіна, Олег Штурбабін, Дмитро Бойко, Анфіса Почкалова, Ростислав Герцик, Клод Юнес (фехтування), Ростислав Заулічний, Андрій Котельник, Олександр Усик, Євген Хитров (бокс), Ігор Шимечко (важка атлетика), Іван Фрейдун (пауерліфтинг), Маркіян Івашко, Людмила Аржаннікова, Дмитро Грачов, Катерина Палеха (стрільба з лука), Олена Підгрушна (біатлон), Катерина Григоренко (лижні перегони), Олександр Петрів, Роман Бондарук, Юлія Коростильова, Артур Айвазян (стрільба кульова), Вадим Тищенко, Андрій Баль, Андрій Гусін, Степан Юрчишин (футбол) і багато-багато інших. Зокрема, у 2007 році на Всесвітній універсіаді в Бангкоку студенти ЛДУФК вибороли 5 медалей, з яких 3 золоті. У Пекіні на Іграх XXIХ Олімпіади 2008 року золото  здобули магістрант Олександр Петрів і випускник університету Артур Айвазян.
 
На ХХХ Олімпійських іграх 2012 року у Лондоні аспіранти Львівського державного університету фізичної культури Яна Шемякіна і Олександр Усик поклали до скарбнички України дві золоті медалі. 2014 р. на XXII зимових Олімпійських іграх аспірантка ЛДУФК Олена Підгрушна в складі жіночої збірної України з біатлону виграла золоту нагороду.

З 1985 року в університеті успішно працює аспірантура, з 2002 року – спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій за усіма галузевими спеціальностями. А вже з 2011 року тут відкрито докторантуру і діє спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій за двома спеціальностями: «Олімпійський та професійний спорт» і «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення».

У 2008 році створено науково-дослідний інститут ЛДУФК, у 2010 році – Університет третього віку. Також на базі ЛДУФК діють комплексні наукові групи збірних команд України з різних видів спорту.

У Львівському державному університеті видаються три фахові видання: збірник наукових праць «Молода спортивна наука України» (рік заснування 1996); наукове електронне видання «Спортивна наука України» (2005); періодичний журнал «Фізична активність, здоров’я і спорт» (2010).

В університеті налагоджені зв’язки з організаціями та вищими навчальними закладами Польщі, Словенії, США, Канади, Нідерландів, Німеччини, Естонії, Угорщини, Білорусії, Грузії, Молдови. З 1998 року ЛДУФК є членом Європейської мережі спортивної науки, освіти і зайнятості (ЕNSSEE); з 2001 року – колективним членом Міжнародної ради здоров’я, фізичного виховання, рекреації, спорту і танцю (ICHPER-SD); з 2002 року – є членом Асоціації ВНЗ фізкультурного профілю країн Східної Європи та Центральної Азії.

З 2009 року Львівський державний університет фізичної культури здійснює підготовку іноземних громадян. У цьому ж році відкрито нову спеціалізацію – «хореографія».

Перспективи розвитку університету пов’язані з його євроінтеграцією та утвердженням як навчально-методичного, науково-дослідного й спортивно-мистецького центру України і Європи.
 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ