Економіки та менеджменту

 

Тел.: (032) 255-41-32
E-mail: econom@ldufk.edu.ua

 

Заснування кафедри відбулося відповідно до нових економічних умов, в яких перебувала Україна, у зв’язку із переходом на ринкові принципи господарювання. Від часу створення та реструктуризації кафедри колектив працівників зосереджує свої зусилля на виконанні завдань щодо формування економічної підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту. Фактично створення кафедри збіглося з реформуванням економічних взаємовідносин в Україні. Перехід до ринкових відносин в економіці зумовлює потребу формування і відповідних знань у фахівців, які повинні знати і вміти, та ефективно виконувати свою місію в нових економічних умовах.

Основні дисципліни кафедри спрямовані на формування знань для прийняття економічно обґрунтованих рішень щодо співвідношення бюджетного та позабюджетного фінансування діяльності фізкультурно-спортивних організацій. Відповідно до потреб у фахівцях з менеджменту відбувається підготовка зі спеціалізації «спортивний менеджмент».

За наказом №58-р від 23.05 1991 р. в Державному інституті фізичної культури утворена кафедра управління та економіки фізичної культури. Завідувачем кафедри призначено доцента Олексія Смірнова. З вересня 1993 р. кафедру очолює доцент, кандидат економічних наук Дмитро Атаманюк. За кафедрою закріплена підготовка з дисциплін «Управління ФКіС», «Економіка спорту», «Менеджмент і маркетинг», «Організація та методика масової фізичної культури». Від початку становлення та розвитку назва кафедри видозмінювалася та удосконалювався процес надання освіти.

 

 

Згідно з наказом №5-р 10.01.2012 р., з метою розвитку університету та забезпечення галузі фахівцями із поглибленими знаннями менеджменту фізичної культури і спорту створено кафедру економіки та спортивного менеджменту. З 2014 по 2015 рр. кафедру очолює Володимир Холявка. Продуктивна та ефективна діяльність кафедри дала змогу розширити напрями спеціальностей, а саме «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа», «Туризм», які дають змогу успішно готувати спеціалістів широкого профілю. З вересня 2016 року кафедру економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу очолює д.е.н., професор Наталія Павленчик.

Колектив кафедри вирішує актуальні завдання пов’язані з підготовкою фахівців фізичної культури, спорту та туризму для України та іноземних держав у рамках діяльності університету. На кафедрі постійно виконуються науково дослідні роботи. Згідно з темою зведеного плану НДР Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України 2.3.4. на 2001–2005 рр. «Розвиток підприємництва в сфері фізичної культури і спорту»; 2006-2010 рр. співвиконання Зведеного плану теми «Історико-методологічні напрями розвитку фізичної культури та спорту в Україні у ХХ столітті». З 2013-2015 рр. виконувались дослідження на тему «Комерціалізація у сфері фізичної культури та спорту». З 2016 р. виконується науково-дослідна тема: «Удосконалення організаційно-функціональних підходів управління фізичною культурою та фізичним вихованням місцевих громад України в умовах зміни механізмів управління та фінансування».

Викладачі кафедри постійно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях. З ініціативи кафедри проведено три всеукраїнські конференції «Економічна підготовка в непрофільних вищих навчальних закладах». Кафедра проводить дослідження з проблем менеджменту та маркетингу, економіки спорту та туризму. Професорсько-викладацький склад працює над ліцензуванням нових напрямів підготовки фахівців у вищій школі для потреб України.


 

ЗАХОДИ  ЗА  УЧАСТІ  КАФЕДРИ:

Конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом та економіка праці»

23 квітня 2019 р.

Під керівництвом доцента кафедри економіки та менеджменту Криштанович Світлани студенти ІІІ курсу спеціальності «Туризм» Гончар Наталія та Мнечник Тарас взяли участь у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом та економіка праці».

Детальніше »

Студентська наукова конференція

13 квітня 2019 р.

12 квітня 2019 року, у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського відбулася наукова конференція студентів ЛДУФК «День студентської науки». Програма конференції передбачала проведення секційних засідань та підведення підсумків і нагородження переможців й призерів. Загалом до участі у загально університетській конференції за підсумками кафедральних наукових конференцій було подано 83 доповіді.

Детальніше »

Бізнес-тренер Олена Фурса провела заняття зі студентами ЛДУФК (ФОТО)

27 лютого 2019 р.

Студенти нашого вишу в рамках дисципліни «Менеджмент і маркетинг у фізичній культурі і спорті» зустрілися з бізнес-тренером Оленою Фурсою. Заняття організувала доцент кафедри економіки та менеджменту Світлана Криштанович. Мета даного заходу – мотивувати студентів до розвитку особистісних і професійних...

Детальніше »

Відкрите заняття з «Основ кулінарної майстерності» (Фото)

2 листопада 2017 р.

Напередодні відбулося відкрите заняття з дисципліни «Основи кулінарної майстерності» для студентів ІІ курсу спеціальності: «Готельно-ресторанна справа», яке проводила доцент кафедри «Економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу» Філь Марія Іванівна. Студенти 21 та 22 груп ГРС вправно продемонстрували свої здобуті знання і набуті навики.

Детальніше »

Програма American Speakers у Львові (Фото)

2 листопада 2017 р.

В рамках програми American Speakers й за підтримки Мінмолодьспорту України та посольства США в Україні 26-27 жовтня 2017 року у м. Львові в приміщенні Львівської обласної ради відбулась низка семінарів-нарад за участю експерта з питань спортивного менеджменту Мартіна Конвея. В обговоренні низки актуальних питань прийняли участь науково-педагогічні працівники колективу ЛДУФК, доценти та викладачі кафедри «Економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу».

Детальніше »

ХVII Міжнародний економічний форум

2 листопада 2017 р.

Найважливішою подією року в економічному житті Західної України вважається ХVII Міжнародний економічний форум, який проходив у м. Львові 26-27 жовтня 2017 року. Це потужна національна і міжнародна платформа, створена для компетентного обговорення важливих переваг та існуючих проблем, пов’язаних із конкурентоспроможністю регіонів, їх стратегічним розвитком та економічним зростанням.

Детальніше »

«Поділися своїм досвідом»

15 листопада 2017 р.

На кафедрі економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу з ціллю впровадження інноваційних технологій у навчальний процес було запущено проект «Поділися своїм досвідом», керівником якого є Криштанович Світлана Володимирівна к.держ.упр, доцент кафедри. Ціль проекту: мотивувати студентів до навчання та саморозвитку, розвивати творчість і креативність, нові бачення щодо свого майбутнього.

Детальніше »

Cтуденти спеціальності «Туризм» переймають досвід ТА Coral Travel

13 грудня 2017 р.

Кафедрою економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу Львівського державного університету фізичної культури в межах проекту «Поділися своїм досвідом» на семінарське заняття зі студентами третього курсу спеціальності «Туризм», з дисципліни «Менеджмент в туризмі» було запрошено менеджера по туризму ТА Сoral Travel Анну Мельничук.

Детальніше »

Зустріч студентів з рекрутерами компанії «Аккорд-тур»

3 квітня 2018 р.

Керівництво факультету туризму та кафедри економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу ЛДУФК провело зустріч студентів 3-4 курсів факультету з рекрутерами компанії «Аккорд-тур», які в доступній формі ознайомили присутніх з історією й діяльністю фірми та можливостями працевлаштування випускників.

Детальніше »

Викладачі ЛДУФК відвідали Prime Marketing Forum у Львові

4 квітня 2018 р.

24 березня в конференц-залі готелю «Львів» відбувся Prime Marketing Forum в якому взяли участь: Павленчик Н.Ф., Павленчик А.О., Криштанович С.В., Гуль І.Г., Гуцуляк В.Р., Наконечна Л.Р. Ця конференція була особливо корисною для тих, хто бажає скоротити рекламний бюджет і в той же час отримувати більше продажів, підвищити продуктивність бізнес-середовища і лояльність аудиторії до свого бренду.

Детальніше »

Профорієнтаційна робота для школярів від викладачів ЛДУФК

24 квітня 2018 р.

Викладачі кафедри економіки, менеджменту та готельно-ресторанного бізнесу та кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури в рамках профорієнтаційної роботи відвідали м. Долина Івано-Франківської обл.

Детальніше »

Щоколова Єлизавета – призерка ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка»

25 квітня 2018 р.

18-20 квітня 2018 року на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка». Олімпіада проходила у 2 тури. Перший тур – комп’ютерне тестування, другий тур – письмове завдання, яке передбачало теоретичні питання, аналітичні, ситуаційні та розрахункові задачі.

Детальніше »

Вроцлав: Міжнародна конференція в Польщі за участі студентів факультету туризму (Фото)

25 квітня 2018 р.

19 квітня 2018 року студенти факультету туризму відвідали III Międzynarodowa Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa «O Ukrainie interdyscyplinarnie na Uniwersytecie Wrocławskim» Uniwersytet Wrocławski Wydział Filologiczny Instytut Filologii Słowiańskiej в Польщі. На конференції свої наукові роботи представили: студентка 1 курсу спеціальності Менеджент Владислава Беспала «Features of Human resource management in Ukrainian hotels» (керівник наукової роботи Криштанович С. В.).

Детальніше »

Радехів: Профорієнтаційна робота для майбутніх абітурєнтів від викладачів факультету туризму

26 квітня 2018 р.

19 квітня 2018 року в кіноконцертній залі телестудії «Радехів» відбулась зустріч старшокласників загальноосвітніх шкіл м. Радехова та Радехівського району із викладачами факультету туризму Львівського державного університету фізичної культури, зокрема: доц. Павленчик А.О., доц. Худобою В.В., ст. викладачем Гуцуляк В.Р. та викладачем Радзімовською О.В.

Детальніше »

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ