Кафедра хореографії та мистецтвознавства

Кафедру хореографії та мистецтвознавства створено 2008 року з ініціативи керівництва Львівського державного університету фізичної культури. Спочатку вона існувала як складова кафедри гімнастики, але від 2011 р. отримала самостійний статус. Від 2015 року на кафедрі відкрито магістратуру та заочну форму навчання.

Головною ідеєю створення кафедри було поєднання досвіду роботи з підготовки фахівців з фізичного виховання та спорту з підготовкою викладачів хореографії, а найголовніше — тренерів-хореографів. Колектив кафедри очолює професор, кандидат педагогічних наук, майстер спорту з художньої гімнастики Валентина Юріївна Сосіна. Досвід роботи як тренера-хореографа (близько 10 років) у національній збірній команді Польщі зі спортивної гімнастики дав змогу написати книгу «Хореографія в гімнастиці», рекомендовану Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів ЗВО, що вийшла у видавництві «Олімпійська література» 2009 року.

Крім того, проф. Сосіна В.Ю. написала науково-методичні посібники для студентів і викладачів ЗВО: «Колекція кумедних гімнастичних вправ» (2013), «Акробатика для всіх» (2014), «Гімнастика. Вправи для загального розвитку (2017 р. ), що було видано також видавництвом «Олімпійська література». Готується до друку навчально-методичний посібник «Хореографія в спорті» (2019 р. ).

Передає свій багаторічний досвід роботи Валентина Олександрівна Вартовник – доцент кафедри, хореограф, методист вищої категорії, керівник, балетмейстер школи народного танцю та Народного художнього колективу України ансамблю танцю «Серпанок» ЦТДЮГ, методист вищої категорії, член Національної спілки хореографів України, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, володар нагрудного значка «Софія Русова». У 2019 р. Валентина Олександрівна отримала Почесну Грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом».
Вартовник Валентина Олександрівна викладає теорію та методику українського танцю, дуетного танцю. Видатний педагог приділяє значну увагу практичному опануванню хореографічного мистецтва, практиці народного танцю, навчає студентів методиці роботи у професійному хореографічному колективі.

Високий рівень організації та режисури спортивно-масових хореографічних заходів кафедри забезпечує народна артистка України Мазур Ірина Володимирівна, керівник, режисер, балетмейстр театру танцю "Життя", який з народною артисткою України Русланою здобув першу перемогу України на пісенному конкурсі "Євробачення", а також представляв Україну як з сольними програмами, так і з програмою Руслани "Дикі Танці" у понад 50 країнах світу. Під керівництвом І.В. Мазур студенти знайомляться з діяльністю театрів Львівщини, вивчають найкращі взірці режисури хореографічних і драматичних вистав.

Доктор історичних наук, професор Дмитро Дмитрович Білий, автор монографій з історії України та художніх історичних романів знайомить студентів з історією країни, культурною спадщиною і зокрема історією мистецтва хореографії. Олена Костянтинівна Цимбалюк, доцент, кандидат наук з мистецтвознавства, відкриває майбутнім хореографам і артистам світ театрального мистецтва, історії мистецтва, в тому числі костюму.

Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, старший викладач, майстер спорту зі спортивних бальних танців, дворазовий чемпіон України Тарас Петрович Осадців вперше в Україні запропонував уведення спортивних бальних танців як навчальної дисципліни для викладання у ЗВО спортивного профілю.

Наталія Віталіївна Пугач, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри, майстер спорту з художньої гімнастики, відповідає за студентську наукову роботу, керує курсовими і дипломними роботами, готує студентів до показових виступів і змагань.

Досвідчений колектив викладачів-практиків зміг за короткий термін створити обличчя кафедри хореографії. Магістр хореографії Андрій Борисович Бойко, тренер-хореограф збірної команди України зі спортивної акробатики знайомить студентів із теорією та методикою викладання українського народного та народно-сценічного танцю, мистецтвом балетмейстера. Під його чуйним і наполегливим керівництвом учні невпинно підвищують хореографічну майстерність.

Викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства, випускниця кафедри хореографії ЛДУФК Мартинюк Олена Вячеславівна - магістр хореографії, артистка модерн-балету "Акверіас" Оксани Лань - Народного колективу України, який протягом багатьох років є гастрольним партнером народної артистки СРСР, Героя України Софії Ротару, викладає сучасні напрямки хореографічного мистецтва.

Випускниця ЛДУФК, магістр Яна Євгенівна Шелейкіс викладає теорію і методику історико-побутового та українського народного танцю. Наполеглива праця викладача з підростаючим поколінням українських танцюристів була оцінена високими нагородами, в тому числі подякою Міністерства освіти і науки України “За сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління” (2018 р.), подякою Український державний центр позашкільної освіти “За сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління”(2018 р.).

З теорією та методикою гімнастики і акробатики студентів знайомить майстер спорту України зі спортивної акробатики Нетоля Володимир Андрійович.

Теорію музики студенти кафедри опановують під керівництвом Кисляка Богдана Миколайовича, кандидата мистецтвознавства, заслуженого артиста естрадного мистецтва України. Акордеоніст-віртуоз, диригент оркестру народних інструментів Б.М. Кисляк є лауреатом І премії Міжнародного конкурсу «Muzuchni interpretation» (Польща) (2017) та інших престижних міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

Історію музики читає старший викладач Тетяна Василівна Зайдель – випускниця Рівненського інституту культури за спеціальністю «диригент академічного хору».

За короткий період існування кафедри розроблено усю навчально-методичну документацію, що забезпечує якісне проведення навчального процесу. Крім того, професорсько-викладацький склад кафедри підготував науково-методичні розробки, навчальні посібники та рекомендації для студентів.

На сьогодні на кафедрі навчається біля 140 студентів. Серед них є як професіонали, так і аматори цього виду мистецтва. На кафедрі вчаться солісти та артисти Львівського Національного академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької: заслужені артисти України. Серед них провідні солісти балету Наталя Дідик, Арсен Марусенко і Святослав Кащій, артисти провідних українських танцювальних колективів: модерн-балету «Акверіас», заслуженого вокально-хореографічного ансамблю «Галичина» та ін. Захищають честь нашого вишу на чемпіонатах Європи, України, міжнародних турнірах відомі спортсмени, представники бальних спортивних танців (З. Самотій, В.Торкот).

Налагоджено співпрацю з Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької, де студенти мають змогу не тільки подивитися балетні спектаклі, а й відвідати уроки провідних педагогів (заслуженої артистки України І.С. Малхасянц). Окрім того, студентам кафедри надано можливість відвідувати тематичні концерти Львівської державної філармонії. Плідною виявилася співпраця з Центром творчості дітей та юнацтва Галичини, Львівською державною хореографічною школою, де студенти проходять організаційну, професійну та виробничу практику, відвідують міжнародні конференції, конкурси.

Колектив кафедри є співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні, медико-біологічні аспекти в хореографії та спорті», яку проводить спільно з колективом кафедри режисури і хореографії ЛНУ ім. Івана Франка; всеукраїнської науково-практичної конференції «Хореографічна освіта і мистецтво України в контексті європейських та світових тенденцій»та майстер-класів для учасників конференцій. З 2016 року на базі кафедри та за участю викладачів і студентів проводяться курси підвищення кваліфікації для викладачів хореографії області.

 

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ