Борецький Юрій Романович

доктор біологічних наук
Вчене звання -
старший науковий співробітник

Член консультативно-наукової групи збірної України зі стрільби з лука, член експертної ради МОН України,1kyu міжнародної федерації айкідо йоcінкан.

Народився 15.07.1961 у м. Белз Львівської обл.

Закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка біологічний факультет, за спеціальністю біохімія, викладач біології і хімії (1983).

Трудова діяльність: інженер (0,5 ставки) у відділі регуляції клітинного синтезу Львівського відділення інституту біохімії АН УРСР, (1982), аспірант ВНДІ «ГЕНЕТИКА» (1986), науковий співробітник НПО «Біотехнологія», (м. Москва) (1994), науковий співробітник та старший науковий співробітник  Інституту біології клітини НАН України (Львів 2015); з 2013року професор кафедри біохімії та гігієни ЛДУФК, з 2015 року провідний науковий співробітник НДІ ЛДУФК, а з 2016 року завідувач кафедри біохімії та гігієни ЛДУФК.

За цей період неодноразово стажувався у Технічному Університеті м. Грац (Австрія), Технічному Університеті м. Мюнхен (Німеччина), Національних Інститутах Здоров’я  м. Бетесда (США).

Кандидат біологічних наук (1992), старший науковий співробітник (2006), доктор біологічних наук (2013).

Напрямки наукових досліджень: молекулярно-генетичні механізми регуляції метаболізму, сучасні підходи до лікування онкозахворювань, біохімічний моніторинг функціонального стану організму спортсменів.

Викладає дисципліни: «Біохімія», «Біохімічні основи спорту», «Харчова хімія», «Харчова мікробіологія».

Активно керує науковою роботою магістрів.

Автор 36 наукових статей, 5 патентів, розділів у 5 монографіях та більше 40 тез доповідей на міжнародних та вітчизняних наукових конференціях.

Опубліковані праці