Пітин Мар’ян Петрович

Посада - провідний науковий співробітник
Науковий ступінь - доктор наук з фізичного виховання і спорту
Вчене звання - доцент
Спортивне звання - кандидат у майстри спорту з баскетболу

Закінчив Львівський державний інститут фізичної культури у 2003 році за спеціальністю викладач «Олімпійськиі і професійний спорт»

У 2007 році захистив кандидатську дисертацію за темою: «Силова підготовка неповносправних баскетболістів», присуджено науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання та спорту зі спеціальності олімпійський і професійний спорт

У 2011 роціприсвоєно вчене звання доцента кафедри теоретико-методичних основ спорту.

2015 рік– захистив докторську дисертацію за темою: «Організаційно-методологічні основи теоретичної підготовки в спорті»,присуджений науковий ступінь доктора наук з фізичного виховання та спорту зі спеціальності олімпійський і професійний спорт.

Викладацьку діяльність у Львівському державному інституті фізичної культури розпочав у 2006 році на посаді викладача кафедри педагогіки та психології.

З 2007 року працює на кафедрі теорії спорту та фізичної культури (попередні назви: теорії спорту;теоретико-методичних основ спорту; олімпійського, професійного та адаптивного спорту) на посадах викладача, старшого викладача, доцента та професора (з 2015 р.).

Підготував одного кандидата наук з фізичного виховання та спорту (Антонов С. В., 2013) та понад 20 дипломних робіт ОКР «магістр».

Нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України (2016), Подякою Львівського обласного відділення Національного Олімпійського комітету України (2016), подякою федерації баскетболу України (2006). Лауреат обласної премії молодих науковців (2010), премії Львівської обласної облдержадміністрації відомим ученим та знаним фахівцям (2015).

Автор понад 250 наукових та науково-методичних публікацій.

Викладає навчальні дисципліни:

• Основи теорії та методики спортивного тренування;
  • Професійна майстерність тренера;
  • Методи наукових досліджень;
  • Адаптивна фізична культура і спорт;
  • Теорія і методика юнацького спорту.

Співвиконавець теми 1.4. «Теоретико-методичні засади розвитку спорту інвалідів» Зведеного плану науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту на 2011−2015 рр.

Керівник наукової теми ЛДУФК: теми «Основи теоретичної підготовки у спорті» Львівського державного університету фізичної культури на 2013−2017 рр.

Співкерівникнаукової теми ЛДУФК: теми «Теоретико-методичні основи управління тренувальним процесом та змагальною діяльністю в олімпійському, професійному та адаптивному спорті» Львівського державного університету фізичної культури на 2016−2020 рр.

Співпрацює із представниками збірних команд Львівської області та України у таких видах спорту, як стрільба з лука, фехтування. Тренер з баскетболу на візках команди «Unionbasket».

Наукові праці