Мазепа Марія Андріївна

Посада - завідувач кафедри, професор
Науковий ступінь - доктор медичних наук
Вчене звання - професор

Викладає дисципліни:

Освіта:
• Івано-Франківський державний медичний інститут.

Етапи роботи в університеті:
• 2016–2017 рр. -  професор кафедри фізичної реабілітації ЛДУФК;
• 2017 р.-по теперішній час– завідувач кафедри фізичної терапії та ерготерапії.

Наукова діяльність:
• тема дисертації:
• напрямки наукових досліджень: механізми розвитку та прогресування автоімунних захворювань людини, механізми формування імунодефіцитних станів людини, адаптаційні можливості імунної системи гідробіонтів до несприятливих чинників довкілля, пошук нових імунотропних засобів рослинного походження.

За час трудової діяльності опублікувала більше 300 наукових праць, в тому числі співавтор першого в Україні підручника з клінічної імунології, 4 навчальні посібники, 3 патенти на винаходи. Приймала участь в роботі 12-и Міжнародних форумів з імунології, 15 наукових форумів України з імунології, 5-и форумів з імунології країн СНД (як доповідач, член оргкомітету, керівник секції).

Член Всесвітньої асоціації імунологів, член Європейської асоціації імунологів, член асоціації імунологів України та СНГ, член Президії Правління Українського наукового товариства фахівців з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації, член редакційної ради журналів “Імунологія та алергологія”, «Хист», збірника наукових праць «Культура здоров'я».

Підручники:
• Клінічна імунологія та алергологія. К.: Здоров’я.- 2006. – В 2-х томах. – 888с. /Дранник Г.М., Белоглазов В.О., Мазепа М.А., Чоп’як В.В.

Навчальні посібники:
• Діагностика та лікування невідкладних станів в терапії /Середюк Н.М., Купновицька І.Г., Мазепа М.А., Вакалюк І.П. Навчальний посібник. – Івано-Франківськ. – 1996. – 126с.
• Мазепа М.А. Короткі відомості про структуру і функції імунної системи. Навчальний посібник.– Івано-Франківськ. – 1998. – 24с.
• Мазепа М.А. Клінічна та лабораторна оцінка імунного статусу. Навчальний посібник. – Івано-Франківськ. – 1998. – 24с.
• Мазепа М.А., Коваль Н.М. Патогенетична класифікація та диференційна діагностика лімфоаденопатій. Методичні рекомендації. – Івано-Франківськ: Таля. – 2002. – 48с.
•[nbspМазепа М.А. Чоп’як В.В. Дранник Г.М. Діагностичні та лікувальні стандарти лімфотропних герпесвірусних інфекцій. Методичні рекомендації. – Львів. – 2003. – 24с.
• Мазепа М.А. Методичні вказівки до лабораторних занять з основ імунології. Івано-Франківськ.: Плай, 2004.  – 28 с.
• Мазепа М.А. Методичні вказівки до лабораторних занять з основ імунодіагностики. Івано-Франківськ.: Плай, 2005.  – 24 с.
• Мазепа М.А. Методичні вказівки до практичних занять з основ наукових досліджень. Івано-Франківськ.: Плай, 2006.  – 24 с.
• Мазепа М.А. Імунологія в схемах і малюнках. Навчальний посібник. Івано-Франківськ.: Плай, 2009.  – 42 с.
• Мазепа М.А. Словник імунологічних термінів. Навчальний посібник. Івано-Франківськ.: Плай, 2012.  – 36 с.•