Сова Андрій Олегович

Посада - доцент
Науковий ступінь - доктор історичних наук
Вчене звання - доцент

Викладає дисципліни:
• Історія української культури;
• Історія фізичної культури;

Освіта:
• Львівський національний університет імені Івана Франка (історичний факультет), 2002 р.;
• Аспірантура Львівського національного університету імені Івана Франка, 2007 р.;
• Захист кандидатської дисертації, 2009 р.

Етапи роботи в Університеті:
• 2013-2014 рр. - доцент кафедри гуманітарних дисциплін;
• 2013- по теперішній час - доцент кафедри олімпійської освіти;
• 2017 - по теперешній час - член Вченої ради ЛДУФК ім. Івана Боберського.

Наукова діяльність:
• тема дисертації: "Символіка українських молодіжних організацій "Сокіл", "Січ", "Пласт" та "Луг" у Галичині (кінець XIXст. - 1939 р.)".
• напрямки наукових досліджень: Історія України та української культури, історіографія та джерелознавство історії України, спеціальні історичні дисципліни, український визвольний рух, українська тіловиховна традиція і спорт.

Кандидат історичних наук (2009), доцент (2015), доктор історичних наук (2020).

Член: Українського геральдичного товариства (від 2006, Ради УГТ від 2019 р.), групи з історії та музейництва Пласту «На сліді» (від 2006 р.), Науково-культурологічного товариства «Бойківщина» (від 2007 р.); Наукового товариства ім. Шевченка (від 2008 р.); секретар комісії спеціальних (допоміжних) історичних дисциплін (2011–2017 рр.), секретар комісії тіловиховання і спорту імені І. Боберського (від 2015 р.); засновник та заступник директора Центру незалежних історичних студій у Львові (від 2009); член Львівського центру олімпійської просвіти (від 2013 р.); член Вченої ради Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка (від 2017 р.); заступник головного редактора видавництва «Літопис УПА» (від 2020 р.); член редакційних колегій наукових збірників та журналів «Генеалогічні записки», «Сфрагістичний щорічник», «Пластовий шлях», «Новітня доба», «Українська тіловиховна традиція».

Відповідальний за наукову роботу на кафедрі Олімпійської освіти.

Нагороди: Подяка Львівської обласної державної адміністрації (2017 р.); Грамота Львівської обласної ради (2018 р.); Нагрудний знак ЛМР «100-річчя» ЗУНР (2018 р.). Відзначений: відзнакою Львівського міського голови «100-річчя ЗУНР» (2018 р.), лауреат Премії імені Героя України Степана Бандери в номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» (2019 р.). Автор, співавтор понад 400 наукових, науково-популярних і навчально-методичних праць.

Наукові праці

E-mail: olimp@ldufk.edu.ua