Тимчак Ярослав Володимирович

Посада - завідувач кафедри, доцент
Науковий ступінь -
кандидат наук з фізичного виховання і спорту
Вчене звання -

Викладає навчальні дисципліни:
• Олімпійська освіта
• Світоглядні засади тіловиховання;
• Історія фізичної культури;
• Олімпійський туризм;
• Національний спорт.

Освіта:
• Львівський державний інститут фізичної культури, (спортивний факультет, спеціальність «Фізична культура», кваліфікація - викладач фізичної культури, тренер з сучасного п’ятиборства), 1992 р.;
• Аспірантура (кафедра теорії і методики фізичного виховання Львівського державного інституту фізичної культури, спеціальність 24.00.02 – «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення, фізична підготовка у Збройних Силах», 1997 р.

Етапи роботи в Університеті:
• 1993-1994 рр. – викладач стажер кафедри теорії і методики фізичного виховання Львівського державного університету фізичної культури;
• 1997-2007 рр. – викладач, старший викладач, доцент кафедри олімпійського і професійного спорту ЛДУФК;
• 2007-2011 рр. – проректор з виховної роботи і зв’язків з громадськістю ЛДУФК, доцент кафедри фехтування, боксу та національних одноборств;
• 2010-2011 рр. – доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання, керівник циклу «олімпійська освіта»;
• 2011р.-по теперішній час – доцент, завідувач кафедрою олімпійської освіти ЛДУФК.

Наукова діяльність:
• тема дисертації:
• напрямки наукових досліджень: Світоглядно-філософські аспекти фізичного виховання і спорту, олімпійська освіта, олімпійський туризм, історія національної фізичної культури українців.

На посаді проректора налагодив видання студентського часопису Львівського державного університету фізичної культури «Країна спорту» (2009 р.). Організатор Олімпійських тижнів (2009-2015 рр.) та Літніх шкіл Львівського державного університету фізичної культури з професійного стажування українською мовою (2009-2011 рр.). Ініціював запровадження Почесної відзнаки державного університету фізичної культури імені професора Івана Боберського (вручається з 2011 р.). Один з ініціаторів проголошення Львівською обласною радою 2013 року – Роком Івана Боберського на Львівщині. Керівник Львівського центру олімпійської просвіти, що діє на базі університету (з 2009 р.). Член Наукового товариства ім. Шевченка, голова комісії тіловиховання і спорту ім. Івана Боберського (з 2015 р.).

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту (1999), доцент (2003).

Відповідальний за виховну роботу у ЛДУФК. З 2009 р. – керівник (на громадських засадах) Львівського центру олімпійської просвіти (ЛЦОП) (утворений на базі ЛДУФК в листопаді 2002 р.). З 2015 р. - член Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка у Львові (голова Комісії тіловиховання і спорту ім. Івана Боберського НТШ).

Відзначений подяками: Прем’єр-міністра України – за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку фізичної культури і спорту (2009 р.), Національного олімпійського комітету України - за внесок у розвиток олімпійського руху (2011 р.), Міського голови Львова – за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську діяльність (2011 р.), Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області – за вагомий внесок у підготовку фахівців сфери фізичної культури та спорту та виховання молоді Львівщини (2016), Львівської обласної державної адміністрації –за багаторічну дослідницьку діяльність, вагомий особистий внесок у відновлення історичної спадщини сокільського руху Галичини та з нагоди його 150-річчя (2017 р.).

Автор понад 70-и наукових публікацій. Підготував 2 кандидатів наук.

Наукові праці

E-mail: olimp@ldufk.edu.ua