Трач Володимир Михайлович

Трач Володимир Михайлович - кандидат біологічних наук, професор кафедри біохімії і гігієни Львівського державного університету фізичної культури.

Народився 2 січня 1941 р., Україна, Тернопільська обл., Зборівський р-н, с. Носівці. Закінчив Львівський державний університет ім. Івана Франка, 1969 р.

Трач Володимир Михайлович працює у Львівському державному університеті фізичної культури з 1981 року по теперішній час. Послідовно призначався на посади доцента, декана педагогічного факультету, проректора з навчальної роботи. З 2002 р. по липень 2016 р. – завідувач кафедри біохімії та гігієни.

Фахівець високої кваліфікації з добре розвинутими організаторськими здібностями та творчим підходом до справи. Завжди на високому науково-методичному рівні проводить навчально-виховну роботу зі студентами.

Вважається одним з відомих в Україні фахівців в галузі біохімії спорту. Брав активну участь в проведенні багатьох Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних наукових, науково-практичних конференцій, семінарів.

Активно здійснює науково-педагогічну діяльністю. Тривалий період є керівником теми Зведеного плану НДР у сфері фізичної культури і спорту. Впевнено керує науково-дослідною роботою аспірантів і студентів. Є автором понад 100 наукових праць, в тому числі публікація в Scopus-1 та багато навчальних посібників. Під його керівництвом підготовлено та успішно захищено 8 кандидатських дисертації.

За вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту Україні неодноразово заохочувався керівництвом університету та органів місцевого самоврядування, галузевих міністерств.

Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2001), Нагрудним знаком «Петро Могила» (2006), Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2006), Подякою прем’єр-міністра України (2011).

Кавалер Почесної відзнаки ЛДУФК імені професора Івана Боберського № 0008 від 22 вересня 2016 року.

 

Заневський Ігор Пилипович

Заневський Ігор Пилипович - професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри інформатики та кінезіології Львівського державного університету фізичної культури.

Народився 28 травня 1951 р., м. Львів. Здобув вищу освіту у Львівському політехнічному інституті, 1973 р.

Заневський Ігор Пилипович, працюючи у Львівському державному університеті фізичної культури понад 30 років, призначався на посади та виконував обов’язки старшого викладача, доцента, професора, завідувача провідних кафедр. Тривалий період є членом спеціалізованої вченої ради університету, експертної ради ВАК України з педагогічних наук, фізичного виховання і спорту.

Є одним із провідних вчених університету. Бере активну участь у міжнародному науковому співробітництві, проведенні всеукраїнських та регіональних конгресів, конференцій, семінарів. Є автором понад 200 наукових праць (з них 11 у Scopus) та наукових винаходів. Підготував 6 кандидатів наук, працює в складі редакційних колегій чотирьох міжнародних наукових та національних журналів.

Бере безпосередню участь у розробці та впровадженні в практику фізичної культури і спорту концептуальних засад розвитку пріоритетних олімпійських видів спорту, покращення наукового забезпечення підготовки фахівців високої кваліфікації в галузі фізичної культури та спорту. Тривалий час є керівником декількох тем «Зведеного плану науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту».

За вагомий внесок у підготовку та атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації неодноразово заохочувався керівництвом Уряду, міністерств та відомствам України, університету та місцевих органів самоврядування.

Нагороджений Почесною грамотою Міністерства України у справах молоді і спорту (1996); Почесною грамотою Держкомітету молодіжної політики, спорту і туризму України (2000); Почесною грамотою Держкомітету України з питань фізичної культури і спорту (наказ №183 від 31.01.2003); Почесною грамотою ВАК України (2006); Почесною грамотою Львівської облради (2006); Почесною грамотою МОН України (наказ №1210-к від 13.10.2006).; Дипломом НОК України за кращу наукову роботу (2006); Подякою Прем’єр-міністра України (2009).

Кавалер Почесної відзнаки ЛДУФК імені професора Івана Боберського № 0007 від 22 вересня 2016 року.

 

Кавалер Почесної відзнаки ЛДУФК ім. професора Івана Боберського

Герцик Мирослав Степанович

Народився 6 грудня 1935 р. у Болехові Івано-Франківської області.

Провідний український тренер з веслування, почесний ректор Львівського державного університету фізичної культури, член-кореспондент Української Академії наук, відмінник освіти України. У 1957 році з відзнакою закінчив Львівський державний інститут фізичної культури.

Працював тренером у Львівському спортивному товаристві «Спартак», де започаткував новий для Львова вид спорту — веслування. Один з кращих веслярів України 60-х років. У 1963—1969 рр. очолював Львівський міський комітет з фізичної культури і спорту, в 1990—1992 рр. — голова Львівського обласного спортивного комітету. У 1990 році був одним з організаторів створення Української Спортивної Асоціації на Львівщині, а згодом віце-президентом Національного Олімпійського Комітету України (1990—1999 рр.). У 1992 — 2006 роках — ректор Львівського державного університету фізичної культури. Автор багатьох наукових та науково-методичних праць з проблем фізичного виховання та спорту.

Урочиста церемонія вручення Почесної відзнаки ЛДУФК ім. професора Івана Боберського № 0001 відбулася 6 грудня 2012 року

Музей спортивної слави ЛДУФК

Почесну відзнаку імені професора Івана Боберського № 0002 було передано в Музей спортивної слави Львівського державного університету фізичної культури 6 грудня 2012 року.

Музей національно-визвольної боротьби у Львові

Почесну відзнаку імені професора Івана Боберського № 0003 було передано Музею національно-визвольної боротьби у Львові 6 грудня 2012 року.

Лариса Барабаш-Темпл

files/photoGallery/2013/Pochesni/BarabashTempl.jpgЛариса Барабаш-Темпл – видатна організаторка громадсько-суспільного та спортивного життя української громади західної діаспори, одна із активних зарубіжних партнерів Національного Олімпійського Комітету України. Її родинні корені пов’язані зі Львівщиною. Виховувалася в українському середовищі у Вінніпезі та Торонті (Канада). Мешкає в Атланті.

Ця жінка відіграла надзвичайно важливу роль у налагодженні дієвої співпраці українського світового українства та керівних органів галузі фізичної культури та спорту в період утвердження українського спорту на світовій арені як самостійного державницького суб’єкта та входження НОК України в міжнародний олімпійський рух. В Атланті очолювала Комітет приятелів  НОК України.

Як аташе НОК України Лариса Барабаш-Темпл здійснила низку важливих акцій з підготовки дебютних виступів національних збірних команд України на міжнародній олімпійській арені – Зимових Олімпійських Ігор в Лілегаммері 1996 та літніх Олімпійських Ігор в Атланті 1996. Зокрема, у 1993-1996 роках зорганізувала масштабну безпрецедентну акцію щодо фінансової підтримки НОК України, на яку жертвенно відгукнулися українські кредитові спілки і банки, громадські організації, фундації та численні поодинокі члени громад.

Влаштовувала представницькі зустрічі першого президента НОК України В. Борзова з українською громадою США та Канади; дбала про забезпечення квиткових олімпійських програм, роботи волонтерів, організувала роботу унікального Українського Дому в Атланті.

Лариса Барабаш-Темпл сприяла в наданні допомоги посольством України в США створення дипломатичного представництва в Атланті; в налагодженні співпраці з окремими командами професійної ліґи xокею NHL, наданні медичної допомоги національним олімпійським збірним командам, навчанню медичного персоналу та придбання спеціалізованого медичного обладнання для української спортивної медицини, а також всебічної допомоги параоліміпйцям України.

Урочиста церемонія вручення Почесної відзнаки Львівського державного університету фізичної культури ім. професора Івана Боберського № 0004 відбулася 26 березня 2013 року.
 

Фонд Володимира Кузя

Фонд заснований, за заповітом світлої пам’яті Володимира Кузя, 1997-го року. Його розпорядниками є Богдан Колос і Віра Маланчій. Фонд, починаючи з 1997 року, надає фінансову підтримку талановитим студентам в Україні. «Географія» діяльності фонду в Україні досить помітна – стипендії привозяться для студентів Львова (ЛДУФК, ЛУФК, ЛНАМ), Дрогобича, Тернополя, Рівного («Острозька Академія»), Харкова. Також Фонд підтримує видавничі проекти, зокрема, видання книжок (журнал «Світ Дитини»). Як вже було наголошено вище, вже 16 років поспіль співрозпорядники Фонду привозять у ЛДУФК дві стипендії. За цей період Фонд фінансово підтримав 32 студента нашого університету, офіруючи для цього 16 тисяч американських доларів.


25 червня 2013 року представники Фонду Володимира Кузя (Богдан Колос та Віра Маланчій) були нагороджені почесною відзнакою імені професора Івана Боберського № 0005.

Богдан Колос народився в 1960 р. у місті Торонто, був учнем і вихованцем Володимира Кузя, член організації української молоді «Пласт», спортовець, член клубу спортивного орієнтування, заступник директора середньої школи. Саме Богдан Колос у 1997 р. вперше приїхав до Львова і привіз для студентів ЛДУФК перші дві стипендії Фонду Володимира Кузя.

Віра Маланчій народилася в 1944 р. у Львові. Того ж року сім’я Маланчій втікаючи від фронту опиняється в таборі біженців у Німеччині. Через декілька років переїздять до Канади. Зростаючи, мала українка Віра поєднує навчання в англійській і українській школах. З 7-ми років стає пластункою. Згодом закінчує бакалаврат Торонтського університету, Університету McMaster, де отримує кваліфікацію бакалавра фізичного виховання. Як пластунка, обіймала посаду Крайової Комендантки Юначок. Належала до пластових спортивних гуртків. З командами волейболу і легкої атлетики щороку брала участь у змаганнях Української Спортової Централі Америки і Канади, займаючи перші місця. Член Українського Клубу спортивного орієнтування. Згодом, стала президентом Онтарійської Асоціації спортивного орієнтування. Тренер 3-го ступеню з волейболу і 2-го ступеню зі спортивного орієнтування. П’ять разів за своє спортове життя Віра Маланчій долала марафонську дистанцію. Спільно з Богданом Колосом видавала англомовний додаток до українського тижневика в Канаді «Новий шлях». Була редакторкою англомовного видання журналу «Українка в світі». Займалася перекладацькою справою. Володимир Кузь доводиться Вірі Маланчій дядьком та хресним батьком і суттєво вплинув на її світогляд і життя.

 

Родак Степан Михайлович

Родак Степан Михайлович народився 27 вересня 1954 р. у с.Сокільники Пустомитівського району Львівської обл. У 1971 рр. закінчив Сокільницьку середню школу із золотою медаллю. 1975 р. закінчив Львівський державний інститут фізичної культури та отримав диплом з відзнакою за спеціальністю «фізичне виховання».
Є ініціатором та одним із засновників Української спортивної асоціації – патріотичної громадської організації, яка діяла на теренах Західної України у 90-х роках ХХ ст.
У 1975 – 1978 рр. працював тренером-викладачем з веслування на байдарках і каное в ДЮСШ №3 Львівського міськВНО. Впродовж багатьох років був заступником Голови відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській обл.
1982 – 1987 рр. - працював старшим інструктором навчально-спортивного відділу у Комітететі з фізичного виховання і спорту Львівського облвиконкому.
З 1987 по 1990 рр. був директором ДЮСШ №9 Червоноармійського райВНО м.Львова. Є членом колегії Управління з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації та робочої групи Кабінету Міністрів України по підготовці Концепції олімпійської підготовки в Україні.
З 1990 р. і до сьогодні працює директором Львівського державного училища фізичної культури.

Нагороджений почесними знаками «Відмінник освіти України», «За внесок в Олімпійський рух», Почесними грамотами Міністерства молоді та спорту, Національного Олімпійського комітету України, іменним годинником НОК України, грамотами Комітету фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, подякою Національного Олімпійського комітету України. За значний вклад у розвиток фізичної культури та спорту, високі спортивні результати вихованців Родаку С.М. присвоєне почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».
Кавалер Почесної відзнаки ЛДУФК імені професора Івана Боберського № 0006 від 24 вересня 2014 року.

 

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ