Друга міжнародна зустріч партнерів проекту Еразмус+ «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)»

З 20 по 23 травня  2019 в Академії Виховання Фізичного ім. Йозефа Пілсудського у м. Варшава (Республіка Польща) відбулася робоча нарада партнерів проекту Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine (REHAB), на якому Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського представляли провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Мар’яна Бабич, доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Ольга Бас та Наталія Івасик. На зустрічі були присутні координатор проекту Aija Klavina, Zinta Galeja - Латвійська Академія Спортивного Виховання (LASE); національний координатор проекту Мруга М. Р.-  ДО «Центр тестування МОЗ України», а також Олена Лазарєва, Димитрій Ніконоров, Ірина Жарова - Національний Університет Фізичного Виховання і Спорту України;  Ігор Мисула, Юрій Завіднюк - Тернопільський Державний Медичний Університет ім.. Горбачевського МОЗ України; Костянтин Кириченко, Ольга Ситник -  Сумський Державний Університет, представники від європейської сторони  Bartosz Molik,  Agnieszka Nowak та інші представники - Академії Фізичного Виховання ім. Юзефа Пілсудського у Варшаві; Jurate Pozeriene, Diana Reklaitiene - Литовський Спортивний Університет (LSU); Ng Kwok - Європейська Федерація Адаптивної Фізичної Активності (EUFAPA); Anne Kärki, Maija Kangasperko - Сатакунтанський Університет Прикладних Наук (SAMK).

У перший день відбулася зустріч з представниками Академії Виховання Фізичного ім. Йозефа Пілсудського у м. Варшава, усі партнери ознайомилися з особливостями роботи   факультету фізичної реабілітації, провели аналіз та перейняли кращу практику. Українські партнери презентували  обладнання з фізичної терапії, а також  представили книги  які планують  закупити  в міні-бібліотеку в рамках проекту. Партнери з Польщі, Фінляндії, Литви та Латвії поділились  власним досвідом, та дали рекомендації щодо обладнання та книг з фізичної терапії. Були обговорені важливі адміністративно-фінансові питання  зі всіма партнерами проекту.

У другий день візиту  партнери з України презентували дослідження та підготували  аналітичний  звіт про підходи ЄС до освіти та компетентності в ФТ, усі партнери обговорили  подальші кроки щодо розробки змісту електронного навчання для магістрів 1-го року навчання, проведення шеститижневих семінарів  по одному з ключових модулів та місцевої практики викладання фізичної терапії, а також  презентували навчальні плани  програми підготовки бакалаврів та магістрів за напрямком фізична терапія та ерготерапія, здійснили аналіз на основі Європейського досвіду. Затвердили подальші кроки щодо створення  структурованої навчальної програми. Спланували  подальшу академічну діяльність у проекті на однин рік вперед.

Ця зустріч - потужна мозкова атака ( brainstorming) для усіх учасників, дуже дякуємо всім партнерам за важку та плідну  працю у ці  насичені дні.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Go back