Практичні заняття та клінічна практика з фізичної терапії в рамках Другої міжнародної зустрічі партнерів проекту REHAB

В рамках  Другої міжнародної  зустрічі партнерів проекту програми  ЄС Еразмус+ «Інноваційна реабілітаційна освіта - впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)» з 23 по 26 травня  2019 року   академічний персонал  партнерів  проекту вищих навчальних закладів України  пройшов  навчання на базі факультету реабілітації Академії Виховання Фізичного ім. Йозефа Пілсудського у м. Варшава (Республіка Польща) .

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського представляли доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Ольга Бас та Наталія Івасик, які  відвідали практичні заняття та клінічні практики з фізичної терапії.

В рамках практичного блоку поїздки відбулись ознайомчі виїзди до провідних клінік Варшави, відвідування реабілітаційних відділень, знайомство з роботою, специфікою та особливостями фізичної терапії у Польщі.

При відвідуванні Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie робоча група мала можливість побачити роботу відділення нейрохірургії, відвідали палати інтенсивної терапії, споглядали, як студенти спеціальності ФТ, які навчаються в АВФ, проходять клінічні заняття на базі даної клініки.

Під час візиту до Інституту "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka» доценти кафедри ФТ та ЕТ мали можливість побачити в роботі та оцінити весь арсенал діагностичного обладнання, велику діагностичну лабораторію (біомеханічна), кабінети оцінки стану постави, нижніх кінцівок, сенсомоторного розвитку тощо., кабінети групових занять та індивідуальних сеансів ФТ.

У Bielanski Hospital члени робочої групи, доценти кафедри Фт та ЕТ Бас О.А. та Івасик Н.О. мали можливість не лише оцінити різноманіття професійного обладнання та інвентарю для роботи з пацієнтами, але і спостерігати як за роботою професійних фізичних терапевтів, так і за практичним заняттям в умовах клініки, яке проводив викладач-фізіотерапевт зі студентами 3 курсу, які останніми здобувають ступінь бакалавра (наступні курси – наскрізний магістр, навчання якого триває 5 років).

Ortopedika Clinic – це приватна клініка, працівники якої поділилися з нами своїм практичним досвідом. У даній клініці фізичну терапію проходять пацієнтами після спортивних травм і ортопедичних операцій. У своїй щоденній діяльності працівники клініки роблять акцент  на повному професіоналізмі, відповідному обсязі знань і практики, які будь-який фізіотерапевт приносить до мультидисциплінарної команди фахівців. Однак керівництво закладу наголошує на тому, що для того, щоб забезпечити найвищий рівень медичних послуг, їхні фізіотерапевти постійно підвищують свою кваліфікацію на тренінгах, курсах, конференціях і симпозіумах. Однак, не можна замінити співпрацю з багатьма фахівцями з ортопедії, які, ділячись своїми знаннями, розширюють горизонти фізіотерапевтів, тим самим відкривають нові шляхи для їхніх пацієнтів.

Тому їхні фізіотерапевти залишаються в постійному контакті з лікарями. Це дає можливість ефективної та повної діагностики, а отже, негайного початку реабілітаційного процесу та постійного моніторингу ходу процесу загоєння.

У ході запланованої зустрічі зі студентами кафедри фізичної терапії доценти кафедри мали можливість дізнатися про особливості навчання у АВФ, перевагах навчання за обраною спеціальністю у даному ВУЗі та побажаннях, як підвищити ефективність навчального процесу.

У Central Laboratorium робоча група відвідала відділ з фантомати для підготовки медсестер і ФТ, а також навчальні лабораторії, кабінети для практичних занять студентів, спортивні зали та плавальний басейн, де студенти АВФу мають також практичні заняття в групах та з пацієнтами.

This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.

Go back