7 грудня 2023 року відбудуться Треті наукові читання імені Івана Боберського

У четвер, 7-го грудня 2023 року, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудуться Треті наукові читання імені Івана Боберського на тему «Іван Боберський – український націєтворець. Життєвий шлях та вшанування пам’яті в незалежній Україні». Початок заходу – о 17:00.

Лектор: Андрій Сова – доктор історичних наук, професор, доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; дійсний член та голова Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка; старший дослідник, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України.

Модератор заходуРоман Метельський.

Подія організована у співпраці Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

У межах заходу відбудеться обговорення низки питань:

▶ Як формувалися світоглядні орієнтири Івана Боберського. Його педагогічна, освітньо-виховна праця у Львові, Галичині, США та Канаді.

▶ Внесок у становлення та розвиток українських громадських організацій в Галичині та українській діаспорі. Редакційно-видавнича діяльність на українських землях та в еміграції.

▶ Внесок у підготовку та проведення краєвих здвигів у Галичині та участь у міжнародних всесокільських злетах у Празі 1910–1930-х років.

▶ Військово-політична та державотворча діяльність напередодні Першої світової війни як одного із засновників стрілецького руху, діяльного члена Української бойової управи легіону УСС, члена Головної української ради та Загальної української ради, керівника «Письменничого відділу» Державного секретаріату військових справ ЗУНР, представника уряду ЗУНР у США та Канаді.

▶ Творча спадщина, як автора та укладача науково-методичних праць з тіловиховання, творця української спортивної та військової термінології, ідейного натхненника й редактора українських видань, дослідника еміграційного руху кінця ХІХ – першої третини ХХ століття.

У межах читань відбудеться презентація нового видання Андрія Сови «Іван Боберський (1873–1947): український націєтворець» та виставка літератури, виданої Комісією тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка.

До та після лекції учасників читань гостинно пригощатиме «Кава Старого Львова».

Прокрутити вгору