Андрій Проценко посів п’яте місце в стрибках у висоту в фіналі легкоатлетичної «Діамантової ліги» сезону-2023

Минулими вихідними, 16-го та 17-го вересня поточного року, в американському місті Юджин фінальний етап легкоатлетичної «Діамантової ліги» літнього сезону-2023 – найпрестижнішої серії змагань поточного року для провідних атлетів планети Королеви спорту. В секторі для стрибків у висоту серед чоловіків змагався й 35-річний заслужений майстер спорту Андрій Проценко – зірковий випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У фіналі легкоатлетичної «Діамантової ліги – 2023» в американському Юджині, що знаходиться в окрузі Лейн штату Орегон, Україна була представлена у трьох фіналах – в стрибках у висоту серед чоловіків та жінок, а також у бігу на 400 метрів з бар’єрами серед жінок. Зазначимо, що звітний етап став для легкоатлетів останнім у нинішньому сезоні. А його учасниками стали найкращі спортсмени за підсумками попередніх 13-ти етапів.

На перший день фіналу, суботу, 16-е вересня, припав лише один старт за участю представника України. Андрій Проценко претендував на свій другий титул найпрестижніших комерційних змагань після перемоги у фіналі 2019 року.

На старт у США не прилетіли одразу два олімпійські чемпіони Токіо-2020 – італієць Джанмарко Тамбері та Мутаз Есса Баршим з Катару. Завдяки цьому Андрій Проценко пройшов до фіналу із сьомої сходинки в заліку серії. Але при цьому саме підопічний заслуженого тренера України Геннадія Зуєва, який диплом про вищу освіту також здобув у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського, мав найкращий особистий рекорд в кар’єрі (240 см) серед усіх учасників фіналу.

Натомість змагався перед домашньою публікою один з лідерів сезону, американець Джувон Гаррісон – срібний медаліст цьогорічного чемпіонату світу-2023. Конкуренцію складали й представники ТОП-10 світового рейтингу Ву Сан Хьок з Південної Кореї та австралієць Гаміш Керр, серед інших.

Після першої спроби Андрій Проценко ділив четверте проміжне місце – планку на висоті 215 см українець подолав лише з другого стрибка. Ще більші проблеми виникли у нашого стрибуна на другій висоті у 220 см – третя вдала спроба та п’яте проміжне місце. А нездоланною для Проценка виявилася третя планка – 225 см. Українець не реалізував усі три спроби й розділив останнє, п’яте місце з бельгійцем Тома Кармуа.

Уперше в кар’єрі чемпіоном «Діамантової ліги» став Ву Сан Хьок з Південної Кореї. Він єдиний у фіналі подолав планку на висоті 235 см.

 

«Діамантова ліга2023». Фінал. Стрибки у висоту.
Чоловіки

1. Ву Сан Хьок (Південна Корея) – 235 см
2. Норберт Кобєльські (Польща) – 233 см
3. Джувон Гаррісон (США) – 233 см
4. Гаміш Керр (Австралія) – 229 см
5. Андрій Проценко (Україна) – 220 см
5. Тома Камруа (Бельгія) – 220 см

 

Тож найкращим стартом у сезоні для Андрія Проценка відтак став «бронзовий» етап у шведському Стокгольмі, на якому українець стрибнув 216 см. А від початку літнього сезону-2023 Андрій Проценко здобув дві міжнародні перемоги – на турнірах у польському Бигдощі (221 см) та швейцарському Беллінцоні (224 см).

 

Результати Андрія Проценка на «Діамантовій лізі2023»

▶ Флоренція (2 червня) – 8 місце (215 см)
▶ Стокгольм (2 липня) – 3 місце (216 см)
▶ Хожув (16 липня) – 10 місце (220 см)
▶ Лондон (23 липня) – 5 місце (224 см)
▶ Юджин (16 вересня) – 5 місце (220 см)

 

До фіналу головного комерційного змагання з легкої атлетики у стрибках у висоту пробилися три українки – Ірина Геращенко, Ярослава Магучіх та Юлія Левченко. Геращенко розпочинала змагання у США в статусі лідерки сезону «Діамантової ліги» у цій дисципліні, а Магучіх – як чинна чемпіонка фіналу 2022 року та переможниця цьогорічного чемпіонату світу в Будапешті-2023. А загалом учасницями фіналу в Юджині у секторі жіночих стрибків у висоту стали сім легкоатлеток.

Першими серед українок розпочали змагання Геращенко та Левченко, які без помилок виконали стрибки на висотах 183 см та 186 см. Магучіх виконала перший стрибок на висоті 191 см, яку взяла у першій спробі. Натомість Левченко здолала її у третій, а Геращенко не виконала жодного вдалого стрибка та вибула зі змагань й посіла сьоме місце. Планку на висоті 195 см Магучіх перестрибнула у першій спробі. Однак на цій висоті з боротьби вибула Юлія Левченко, яка не змогла взяти планку з трьох спроб і в підсумковому протоколі стала шостою.

Боротьба за нагороди розгорнулася між Ярославою Магучіх, Ніколою Оліслагерс з Австралії та сербкою Анджеліною Топіч. На висоті 198 см сербка та австралійка виконали невдалий стрибок у першій спробі. Натомість українка взяла висоту у першому ж стрибку. Першою боротьбу за перемогу у фіналі вибула Топіч, яка не змогла у підсумку здолати висоту 198 см. Натомість Оліслагерс взяла планку на висоті 198 см у третьому стрибку.

Суперниці продовжили боротьбу за перемогу на висоті 201 см, яку австралійка та українка взяли у першому стрибку. Планку 203 см Оліслагерс не подолала за дві спроби, тоді як Магучіх взяла її у другій спробі та встановила новий рекорд сезону у світі. У третьому стрибку Нікола повторила результат українки та оновила власний найкращий показник у кар’єрі. Усі три стрибки Оліслагерс та Магучіх на висоті 205 см виявилися невдалими. Однак завдяки попереднім стрибкам чемпіонкою стала українка.

 

«Діамантова ліга2023». Фінал. Стрибки у висоту.
Жінки

1. Ярослава Магучіх (Україна) – 203 см
2. Нікола Оліслагерс (Австралія) – 203 см
3. Анджеліна Топіч (Сербія) – 195 см
4. Вашті Каннінгем (США) – 191 см
5. Морган Лейк (Велика Британія) – 191 см
6. Юлія Левченко (Україна) – 191 см
7. Ірина Геращенко (Україна) – 187 см

 

Фінальна гонка з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед жінок завершила змагальну програму для українських легкоатлетів у межах змагань в Юджині. Фінал сезону «Діамантової ліги – 2023» у Юджині Вікторія Ткачук проводила як шоста легкоатлетка загального заліку, а Анна Рижикова – восьма. Натомість лідеркою була представниця Нідерландів – Фемке Бол, переможниця двох попередніх фіналів «Діамантової ліги».

Учасницями фінального забігу на 400 метрів з бар’єрами стали дев’ять учасниць. Головною фавориткою була Фемке Бол, яка підійшла до турніру із серією з восьми поспіль міжнародних перемог у сезоні-2023.

Фінальний забіг на першій доріжці розпочинала Анна Рижикова, а Вікторія Ткачук стартувала на дев’ятій. На фініші забігу Анна Рижикова посіла восьме місце, подолавши дистанцію з результатом 54.98 секунди. Вікторія Ткачук прийшла до фінішу дев’ятою, показавши результат 55.48 секунди. А переможницею фіналу очікувано стала фаворитка Фемке Бол. До призової трійки увійшли американка Шам’єр Літтл та Рашелл Клейтон з Ямайки.

 

«Діамантова ліга2023». Фінал. Біг 400 метрів з бар’єрами.
Жінки

1. Фемке Бол (Нідерланди) – 51.98 секунди
2. Шам’єр Літтл (США) – 53.45 секунди
3. Рашелл Клейтон (Ямайка) – 53.56 секунди
4. Женів Расселл (Ямайка) – 53.60 секунди
5. Анна Кокрелл (США) – 54.48 секунди
6. Айоміде Фолорунсо (Італія) – 54.68 секунди
7. Джианна Вудрафф (Домініканська Республіка) – 54.95 секунди
8. Анна Рижикова (Україна) – 54.98 секунди
9. Вікторія Ткачук (Україна) – 55.48 секунди

Нагадаємо, фінал сезону «Діамантової ліги – 2023» пропустила українка Марина Бех-Романчук, яка відібралася на етап в Юджині в двох дисциплінах – у потрійному стрибку та в стрибках у довжину. Однак українка не змагалася в США через хворобу.

Прокрутити вгору