Бадмінтоністи ЛДУФК імені Івана Боберського – бронзові призери командного чемпіонату України 2023 року

У Києві впродовж чотирьох днів, з 21-го по 24-е вересня поточного року, відбувся командний чемпіонат України з бадмінтону – Суперліга-2023. Львівська область була представлена чоловічою командою, у якій четверо з шести гравців є студентами, аспірантами та випускниками кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Валерій Мельник, куратор – доцент Іван Каратник) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

За збірну команду Львівської області виступали студент першого курсу факультет фізичної культури і спорту нашого Університету Дмитро Щербатюк, аспіранти Олександр Чакалов і Олександр Бурик, випускник Владислав Васільєв, а також Сергій Дон і Олександр Чирун. Тренер команди – випускниця нашого Університету, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, майстер спорту Оксана Гречанюк.

Загалом у командному чемпіонаті України – Суперліга-2023 серед чоловіків брали участь 13 колективів: Дніпро, Київ, КБК, Дніпро-1, КУТЕП, Львівська область, Одеса, Дніпро-ОШВСМ, Черкаси, DSC-1, DSC-2, DSC, Харківська область.

На попередньому етапі команди, згідно із рейтингом, було розподілено на чотири групи. При цьому в трьох групах грало по три колективи, а в одній – чотири. За підсумками поєдинків в одне коло, по дві кращі команди з кожної групи виходили у плей-оф, де починаючи з чвертьфінальної стадії в іграх на вибування визначали чемпіона та призерів турніру. Зазначимо, що на груповому етапі для перемоги у матчі необхідно було виграти п’ять зустрічей, а в поєдинках плей-оф – три.

В перший день змагань групового етапу збірна Львівської області перемогла команду Одеси з рахунком 5:0. Аналогічно завершився й другий матч підопічних Оксани Гречанюк у групі, в якому вони у другий ігровий день «на сухо» обіграли бадмінтоністів команди DSC-2.

Посівши перше місце у своїй групі, в третій день чемпіонату галичани провели два матчі плей-оф. У чвертьфіналі вони переконливо обіграли команду КБК. Про перевагу наших бадмінтоністів у цій зустрічі найкраще свідчить підсумковий рахунок – 3:0 на їхню користь. На жаль, у півфіналі збірна Львівщини з рахунком 1:3 поступилася команді Києва. Тож у четвертий, заключний ігровий день на галичан чекав «малий» фінал за бронзовий комплект медалей.

Суперником підопічних Оксани Гречанюк у грі за третє місце була збірна Харківської області, яка в іншому півфіналі поступилася команді Дніпро-ОШВСМ. Галицько-слобожанське очне протистояння за «бронзу» за рівнем майстерності гравців обох команд та драматургією стало справжньою окрасою всього чемпіонату. Інтрига зберігалася до останнього поєдинку зустрічі, яку в підсумку з рахунком 3:2 виграли бадмінтоністи Львівщини, в такий спосіб ставши бронзовими призерами. А в фіналі за «золото» збірна Києва перемогла команду Дніпро-ОШВСМ.

Додамо, що в жіночому турнірі титул чемпіонок України здобули гравчині збірної Харківської області, які у фіналі перемогли команду Дніпра. А в «малому» фіналі за бронзовий комплект нагород дівчата з Одеси обіграли господарок змагань – бадмінтоністок Києва.

Прокрутити вгору