Георгій Лукашев на Чемпіонаті України-2024 з плавання завоював два «золота» і одне «срібло»

У Броварах, що на Київщині, впродовж чотирьох днів, з 5-го по 8-е травня поточного року, на водних доріжках басейну «Купава» тривали баталії Чемпіонату України-2024 з плавання. У складі збірної команди Львівської області виступали п’ятеро студентів кафедри водних та неолімпійських видів спорту (завідувач – професор, кандидат педагогічних наук Олег Сидорко) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Одним з тріумфаторів головного змагання року національного рівня для вітчизняних плавців став студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту нашого закладу вищої освіти, майстер спорту Георгій Лукашев (на фото вище), який поклав до скарбнички збірної Львівської області три нагороди. Підопічному Андрія Копетчака та Андрія Шиманського (обидва вищу освіту здобули у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського) не було рівних у плаванні на дистанції 200 м батерфляєм. У фіналі він показав час – 2 хвилини 00,18 секунди. Срібного призера – 17-річного Миколу Котенка з Дніпропетровщини Андрій випередив на 2,02 секунди. Третім фінішував і, відповідно, здобув бронзову нагороду 19-річний Микола Ткач з Київської області – 2.06,46.

Друге своє «золото» Георгій Лукашев виборов на дистанції 400 м комплексним плаванням. У неймовірно драматичній боротьбі за чемпіонський титул 20-річний львів’янин, показавши час 4.29,97, «вигриз» перемогу у дворазового призера («срібло» на 1500 м вільним стилем та «бронза» на 800 м вільним стилем) олімпійських змагань Токіо-2020, заслуженого майстра спорту, 28-річного Михайла Романчука з Хмельницького, випередивши на фініші лідера національної збірної України на 0,52 секунди. Разом з Георгієм та Михайлом на медальній подіум зійшов 18-річний Євгеній Платонов з Рівного – 4.33,14.

Свою третю, срібну нагороду Георгій Лукашев завоював на дистанції 800 м вільним стилем. Друге місце йому приніс результат – 8 хвилин 17,00 секунд. А чемпіоном України тут став головний фаворит – вищезгаданий Михайло Романчук. Його перевага над усіма суперниками була солідною, про що найкраще свідчить час на фініші – 8.01,25. Додамо, що трійку призерів доповнив також вищезгаданий, юний Євгеній Платонов – 8.29,96.

Не зумів, на превеликий жаль, пробитися до трійки призерів у фіналі на дистанції 200 м на спині студент другого курсу факультету педагогічної освіти Олег Тарас (на фото вище), який також тренується у групі Андрія Копетчака та Андрія Шиманського. Втім результат Олега – 2 хвилини 08,84 секунди – дозволив йому виконати норматив майстра спорту України, з чим ми його й вітаємо.

Норматив майстра спорту України з плавання на звітному Чемпіонаті України-2024 на дистанції 100 м вільним стилем виконав й першокурсник факультету фізичної культури і спорту Артем Андрєєв. Омріяне звання йому приніс результат – 53,42 секунди. Зазначимо, що тренується Артем у випускниці нашого закладу вищої освіти Любові Карпи (на фото нижче разом з Артемом Андрєєвим), яка ще донедавна багато років працювала викладачем кафедри водних та неолімпійських видів спорту нашого університету.

Додамо, що на Чемпіонаті України-2024 з плавання у Броварах, на водних доріжках басейну «Купава» змагалися також третьокурсник факультету фізичної культури і спорту Юліан Жеребецький та минулорічний випускник магістратури Дмитро Раков, однак показати свої найкращі результати їм цього разу не судилося.

Прокрутити вгору