Колектив ЛДУФК запрошують на перегляд крутого українського кіно – художньо-документальної стрічки «Шлях поколінь» (Відео)

Студентів та випускників, професорсько-викладацький склад і працівників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, як зрештою й усіх українців не лише по паспорту, а перш за все по стану душі та совісті, запрошують на перегляд крутого українського кіно – художньо-документальної стрічки «Шлях поколінь» (режисер – Михайло Ухман), показ якого триває у Львові та інших містах нашої держави з 12-го жовтня.

Фільм «Шлях поколінь» – це українська художньо-документальна стрічка, яка розповідає про дві різні, але в чомусь схожі війни. В основі сюжету – події, що тривали під час Другої світової війни на Волині, та події, які відбувалися на Донбасі в 2014 році і мають своє продовження нині. Герої фільму – реальні люди: колишня зв’язкова та боєць УПА, а також сучасні українські військовослужбовці.

Події стрічки «Шлях поколінь» відбуваються у 2014 році. За сюжетом, молодий київський програміст Назар, який не бажає воювати, разом зі своєю дівчиною мандрує країною і зупиняється перепочити в одному лісі. У сні до нього приходить український воїн з минулого, який воював у цьому місці проти різних ворогів. Між ними відбувається непроста розмова, яка закидає нашого героя в те ж саме минуле і назавжди змінює майбутнє хлопця, де його чекає бій з підлим і сильним ворогом. Проте спочатку Назар має перемогти самого себе і зробити вибір: вагітна дружина, яка кохає його, чи країна, охоплена полум’ям війни.

Продюсер і співсценарист стрічки Михайло Ухман (на фото нижче) – кінематографіст, журналіст, учасник війни на Донбасі (воював у Мар’їнці та Пісках на Донеччині), відомий українському глядачеві також як один із творців фільму «Трохи нижче неба», розповідає, що пов’язати в новому кінотворі дві різні сторінки боротьби за незалежність України – його ідея.

«Все почалося з історії жінки, колишньої зв’язкової УПА, яка пройшла сталінські концтабори. Це – 93-річна Ганна Абрамчук із позивним «Зелена», розповідь якої зафільмувала знімальна група стрічки. У фільмі також є живе інтерв’ю із колишнім вояком УПА 97-річним Степаном Петрашем. Я сам був добровольцем, воював на фронті. І от тоді, коли я вдень воював, а вночі писав, волонтери розповіли мені історію Ганни Юріївни Абрамчук. Я поїхав до неї, дізнався все з перших вуст. І я подумав: тему УПА дуже важко розкривати в кіно, але якщо б це поєднати з сучасною історією методом хитромудрих переплетінь доль і сюжетів?… Щоб ви розуміли, київський програміст, молодий хлопець Назар (герой фільму) – це реальний персонаж, а одному з бійців дійсно снився його прадід – боєць УПА. І ці двоє людей – зв’язкова УПА і вояк УПА – живі, реальні і я включив інтерв’ю з ними у фільм. Мені потім сказали, що навіть Стівен Спілберг так робив. Мені не важливо – подобається це комусь чи ні, я вважав за потрібне показати цих живих людей. Так, це художній фільм, але 80% фільму – це реальні історії людей», – розповідає Михайло Ухман.

Недоспані ночі, тисячі кілометрів доріг, збори коштів на зйомки – робота над фільмом не була простою, каже продюсер. Працювали на кількох локаціях: на Волині, на Прикарпатті, у Києві та на Донбасі.

«Ми знімали це на Донбасі, безпосередньо в зоні бойових дій. Жоден режисер цього не робив. Це все за кілька десятків кілометрів від Донецька – Мар’їнка, Карлівка, Славне. Епізоди з УПА – це урочище Вовчак на Волині. Саме там була одна із перших повстанських баз УПА. І «Клим Савур», і Ольга «Дніпрова» – це все реальні бійці УПА», – зауважив Михайло Ухман.

Додамо, що у фільмі «Шлях поколінь» знімалися відомі українські актори – Лариса Руснак, Володимир Ніколаєнко, Олексій Паламаренко, Назар Борушок, Світлана Матвіїшин та інші. Крім професійних акторів, у стрічці знялись військові, які на момент фільмування виконували бойові дії. Також у фільмі глядачі побачать справжню військову техніку і зброю.

Відтворити давні історичні події допомагала група реконструкторів, а сучасні події на сході України – кадрові військові. Вони виступали як консультантами, так і акторами, і навіть меценатами.

 

ОФІЦІЙНИЙ ТРЕЙЛЕР ФІЛЬМУ «ШЛЯХ ПОКОЛІНЬ»

 

«СВОБОДА НАЧЕ ЛЮБОВ» – САУНДТРЕК ФІЛЬМУ «ШЛЯХ ПОКОЛІНЬ» У ВИКОНАННІ KOZAK SYSTEM

Прокрутити вгору