Команда ЛДУФК – переможець XIX Літньої Універсіади України-2024 з гімнастики художньої. Христина Погранична – абсолютна чемпіонка (Фото)

Із 13-го по 16-те травня поточного року, у місті Кропивницький відбулась XIX Літня Універсіада України-2024 з гімнастики художньої. У змаганнях, які гостинно приймав спортивний комплекс Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, взяли участь 11 команд закладів вищої освіти України. Перше місце у загальнокомандному заліку в підсумку виборола збірна Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (на фото нижче).

Команду Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського на звітних змаганнях у Кропивницькому представляли шестеро студенток кафедри гімнастики (завідуючий –доцент Олексій-Олег Бубела), а саме Христина Погранична і Марта Борис (обидві – IV курс факультету педагогічної освіти), Анастасія Пташник та Марта Федишин (обидві – IV курс факультету фізичної культури і спорту), а також Богдана Мельник та Катерина Степаненко (обидві – IІ курс факультету фізичної культури і спорту). Тренер команди – доцент кафедри гімнастики, заслужений тренер України Ірина Руда, представник – викладач кафедри гімнастики Ірина Кибало).

Згідно із Регламентом XIX Літньої Універсіади України-2024, гімнастки змагались в командному багатоборстві, особистому багатоборстві, груповому багатоборстві та фінальних змаганнях (особисте багатоборство та групові вправи).

У командній першості багатоборства «золото» (на фото вище) здобула команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (Христина Погранична, Марта Борис, Анастасія Пташник, Богдана Мельник), «срібло» – Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, «бронзу» – Національний університет фізичного виховання і спорту України.

В особистому багатоборстві чемпіонкою XIX Літньої Універсіади України стала студентка четвертого курсу факультету педагогічної освіти нашого закладу вищої освіти Христина Погранична (на фото нижче) – 142, 217 балів, «срібло» здобула Емілія Лавринець (Харківський національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) – 126,667, а «бронзу» – Дар’я Кучеренко (Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка) – 125,067.

У фінальних змаганнях абсолютною чемпіонкою XIX Літньої Універсіади України з гімнастики художньої стала Христина Погранична (на фото нижче), яка виборола чотири золотих медалі у вправах з обручем, м’ячем, булавами та стрічкою. У фінальних виступах у вправі з обручем бронзову нагороду завоювала студентка другого курсу факультету педагогічної освіти нашого закладу вищої освіти Богдана Мельник, а у вправі зі стрічкою четвертокурсниця цього факультету Анастасія Пташник також здобула «бронзу».

У груповому багатоборстві (групові вправи з п’ятьма обручами, групові вправи з трьома стрічками і двома м’ячами) перемогу здобула команда (на фото нижче) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (Марта Борис, Анастасія Пташник, Богдана Мельник, Марта Федишин, Катерина Степаненко), друге місце посіла команда Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, а третє – збірна команда Харківської області (Харківська державна академія фізичної культури та Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди).

В фінальних змаганнях у групових вправах з п’ятьма обручами наші грації посіли друге місце, поступившись представницям Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, а у вправі з трьома стрічками та двома м’ячами вибороли золоту медаль.

У підсумку результатів XIX Літньої Універсіади України з гімнастики художньої команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (на фото нижче) завоювала перше місце серед закладів вищої освіти, здобувши 993,8 очка. Друге місце посів Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка – 962,8 очка. На третій позиції Національний університет фізичного виховання і спорту України – 812,5 очка.

Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України нагородив дипломом за підготовку переможниці в особистій першості з багатоборства у змаганнях з гімнастики художньої XIX літньої Універсіади України та дипломом за підготовку команди переможниці в групових вправах з багатоборства у змаганнях з гімнастики художньої XIX літньої Універсіади України – заслуженого тренера України, доцента кафедри гімнастики Ірину Руду (на фото нижче).

Вітаємо команду нашого закладу вищої освіти з гімнастики художньої і їхніх тренерів з успішним виступом на XIX літній Універсіаді України та бажаємо їм нових переможних виступів на змаганнях всеукраїнського і міжнародного рівнів.

Прокрутити вгору