Легкоатлети ЛДУФК на Командному чемпіонаті України-2024 в приміщенні завоювали десять медалей (Фото)

Минулими вихідними, 20-го та 21-го січня поточного року, в Києві відбувся Командний чемпіонат України-2024 з легкої атлетики у приміщенні, а паралельно з ним проходив чемпіонат країни серед багатоборців усіх вікових категорій. У змаганнях, які гостинно приймав столичний легкоатлетичний манеж КМШВСМ, взяли участь 408 атлетів з 24-ох регіонів. Збірна Львівської області з сумою 309 очок посіла третє місце, поступившись тільки командам Києва (531) і Київської області (383). Свій внесок в успішний виступ команди міста Лева зробили й студенти та випускники кафедри легкої атлетики (в. о. завідувача – доцент Володимир Конестяпін) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Загалом легкоатлети ЛДУФК імені Івана Боберського на звітних змаганнях в столиці завоювали десять нагород – одну золоту медаль, п’ять срібних та чотири бронзові. Зокрема, титул чемпіона України на дистанції 2000 метрів з перешкодами впевнено виборов випускник нашого університету Ростислав Ростикус (на фото вище). 32-річний ветеран, показавши на фініші результат 5 хвилин 40,74 секунди, срібного призера, свого партнера по збірній Львівщини, на два роки молодшого за себе Костянтина Коляду випередив на 7,80 секунди. Третю сходинку медального подіуму підкорив 24-річний Владислав Мартинюк з Хмельницького – 5.53,79. А ТОП-6 замкнув третьокурсник факультету фізичної культури і спорту нашого закладу вищої освіти Олег Шварц, який на фініші показав час 6.04,63.

У цьому виді програми змагань, але серед представниць прекрасної статі, другою завершила дистанцію з результатом 6 хвилин 35,16 секунди 26-річна Вікторія Дуткевич – ще одна випускниця нашого університету. Переможниці, на рік старшій за себе Ганні Жмурко з Чернігова вона поступилася 3,41 секунди. Водночас бронзову призерку 37-річну киянку Анну Шустову на фініші випередила на 7,81 секунди.

Одразу три срібні медалі завоювали багатоборці ЛДУФК імені Івана Боберського. 23-річна магістрантка факультету фізичної культури і спорту Тетяна Білик (на фото вище) у змаганнях серед жінок в сумі п’яти видів набрала 4048 очок, що відповідає нормативу майстра спорту України. А чемпіонкою стала її ровесниця Юлія Лобан – представниця Київської області показала підсумковий результат 4378 пунктів. Трійку призерок доповнила ветеран вітчизняної легкої атлетики, 35-річна киянка Катерина Потапенко – 3293 очки.

Другу суму очок серед чоловіків у турнірі з семиборства набрав 24-річний магістрант факультету педагогічної освіти Руслан Касьянов. «Срібло» чемпіонату України йому приніс результат 5073 очки. Новоспеченому володарю «золота» і титулу чемпіона України – на п’ять років старшому за себе атлету Вадиму Адамчуку з Вінницької області – він програв 193 пункти. Бронзовим призером з результатом 4807 очок став 26-річний представник Києва Олег Кукота.

У цьому виді програми змагань, але серед молоді вікової категорії U-23, срібну нагороду виборов Владислав Різниченко (на фото нижче). У сумі семи видів студент другого курсу факультету педагогічної освіти нашого університету набрав 5055 очок. Чемпіонський титул та золоту медаль, показавши результат 5238 балів, завоював на рік молодший за нього атлет з Київської області Артем Міщенко. А представник Волині 19-річний Вадим Зейналян, в активі якого 3803 пункти, зійшов на третю сходинку медального подіуму.

Із срібною нагородою повернулася з Києва додому й студентка четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту 20-річна Аліна Лістунова (на фото нижче). У змаганнях в секторі для стрибків у довжину, де за нагороди вели боротьбу 17 атлеток, вона в своїй п’ятій, найкращій спробі показала результат 6 метрів 17 сантиметрів. В підсумковому протоколі володарці «золотого» стрибка 27-літній представниці Харківщини Оксані Малогловець (Мартиновій) вона програла лише 12 сантиметрів. Цікаво, що при цьому бронзову призерку, на вісім років старшу за себе Анну Красуцьку з Донецької області Аліна «перестрибнула» також на ті самі 12 сантиметрів.

Турнір зі стрибків у дожину серед жінок відбувся у перший день чемпіонату України. А наступного дня Аліна Лістунова виступала в змаганнях з потрійного стрибка. У цій дисципліні вона також могла піднятися на медальний подіум. Однак в підсумковому протоколі посіла п’ятий рядок. Найкращою для неї видалася друга спроба, у якій вона показала результат 12 метрів 89 сантиметрів. До «бронзи», володаркою якої стала вище згадана Анна Красуцька, Аліна «не долетіла» 56 сантиметрів. А володаркою «золота» і титулу чемпіонки України стала ще одна представниця з Донеччини – 21-літня Вікторія Баранівська, яка у своїй шостій, заключній спробі продемонструвала результат рівня майстра спорту України – 13 метрів 75 сантиметрів. Срібну призерку, на шість років старшу за себе Ольгу Корсун з Полтави, новоспечена чемпіонка перестрибала на 14 сантиметрів.

Одразу з двома бронзовими нагородами повернувся зі столиці додому Максим Караїм (на фото нижче – №185). 21-літній студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту у перший день чемпіонату України показав третій результат на дистанції 1500 метрів, яку він здолав за 3 хвилини 58,75 секунди. Слід зазначити, що від здобуття не тільки срібної, а й золотої медалі його відділила лише якась дещиця – менше чверті секунди. На фініші наддосвідченому 37-річному представнику Київської області Володимиру Кицу та на два роки старшому за себе киянину Олександру Гонському, Максим програв 0,24 і 0,18 секунди відповідно. При цьому ще одного бігуна зі столиці – 34-річного Олега Каяфа – в боротьбі за третю сходинку медального п’єдесталу пошани Караїм випередив на 0,37 секунди.

А наступного дня Максим Караїм оформив «бронзовий дубль», виступаючи на майже удвічі коротшій дистанції – 800 метрів. Право вдруге поспіль зійти на третю сходинку п’єдесталу пошани він отримав, показавши результат 1 хвилина 53,40 секунди. Зазначимо, що й цього разу, щоправда лише в боротьбі за «срібло», відставання Максима від найближчих конкурентів складало соті частки секунди. Срібному призеру – 33-річному Євгену Гуцолу з Волині, який фінішував другим, він програв мізерні 0,05 секунди. Водночас в боротьбі з на чотири роки старшим за себе представником Донецької області Євгеном Кузнєцовим наш студент випередив опонента на 0,08 секунди. А чемпіоном України став 25-річний Олег Миронець з Чернівців, який на останній прямій зумів таки відірватися від конкурентів і першим перетнув фінішну стрічку з часом 1 хвилина 51,82 секунди.

На бронзову сходинку медального подіуму на церемонії нагородження, щоправда не двічі, а один раз, зійшов й одногрупник Максима Караїма, 22-річний Нікіта Родченков. У бігу на 200 метрів він показав результат 22,26 секунди. Швидше за нього дану дистанцію з посеред 60-ти учасників пробігли тільки двоє столичних спринтерів. Найкращий час – 21,98 секунди – у на рік молодшого за Нікіту Дмитра Янчика, який і став чемпіоном України. А 28-річний володар «срібла» Дмитро Гладкий програв переможцю 0,23 секунди, але при цьому Родченкова випередив на 0,05 секунди.

Третій результат на звітному чемпіонаті України показала й студентка факультету післядипломної та заочної освіти 23-річна Юлія Гавриляк (Григор’єва) (на фото нижче). Дистанцію 800 метрів у змаганнях серед жінок вона подолала за 2 хвилини 12,34 секунди. У жорсткій боротьбі на фініші Юлія на 0,20 секунди випередила 19-річну представницю Київської області Аліну Корсунську. А володаркою золотої медалі та чемпіонського титулу стала 21-річна бігунка з Рівного Світлана Жульжик, яка фінішувала з часом 2 хвилини 11,84 секунди. Срібну призерку, 24-річну киянку Дар’ю Вдовиченко-Чепурну в боротьбі за перемогу вона випередила на 0,11 секунди.

За крок до призової трійки завершила боротьбу в секторі для стрибків у висоту 24-річна випускниця ЛДУФК імені Івана Боберського Анастасія Матвійок, яка нещодавно, а саме 12-го січня, стала володаркою Гран-Прі на ювілейному ХХV Меморіалі Олексія Демян’юка. Цікаво, що на обох турнірах вона показала однаковий результат – 175 см. Але якщо у Львові цього вистачило для перемоги, то в Києві – не вдалося навій зійти на подіум.

Зазначимо, що на звітному чемпіонаті України такий самий результат – 175 см, окрім Матвійок, показали й 33-річна киянка Оксана Окунєва (п’ятиразова переможниця Меморіалу Олексія Демян’юка – 2011, 2014, 2015, 2016, 2022 рр.) та 18-річна представниця Київської області Анастасія Волкова, яка виграла на цьогорічному Меморіалі Олексія Демян’юка-2024 юніорський турнір. Але за спробами Окунєва й Волкова, маючи абсолютно однакові показники, розділили «срібний» щабель медального подіуму, а Матвійок залишилася без нагороди – четверте місце. Вирішальним став той факт, що вона висоту 175 см підкорила з другої спроби, а суперниці – з першої. А чемпіонкою стала 29-літня представниця Донеччини Юлія Чумаченко (переможниця Меморіалу Олексія Демян’юка-2018), яка вже у статусі володарки «золота» стрибнула на 183 см з першої спроби, а от усі три стрибки на висоті 186 см виявилися для неї цього разу невдалими.

Додамо, що в цьому ж секторі для стрибків у висоту, але серед чоловіків, виступав і студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого університету Назар Боруцький. Завершивши свої виступи з результатом 210 см, він посів сьоме місце. А нагороди розіграли між собою призери цьогорічного, ХХV Меморіалу Олексія Демян’юка-2024: Олег Дорощук з Кропивницького та двоє стрибунів із Житомира – Роман Петрук і Дмитро Нікітін.

Нагадаємо, у Львові Дмитро Нікітін з результатом 218 см став третім, Роман Петрук (221 см) – другим, а переміг Олег Дорощук, який підкорив 224 см – на той момент найкращий результат зимового поточного сезону у світі.

На чемпіонаті України Нікітін покращив свій результат – 220 см, але знову став бронзовим призером. Олег Дорощук цього разу зупинився на 223 см і змушений був задовільнитися «сріблом». А от Роман Петрук (на фото вище) підкорив 228 см, і тим самим не тільки став чемпіоном України-2024 та встановив особистий рекорд, а й очолив поточний світовий рейтинг сезону зима-2024.

Прокрутити вгору