Максим Караїм та Нікіта Родченков у складі збірної України змагатимуться на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій

Виконком Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) затвердив склад збірної команди України для участі в чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики 2024 року в приміщенні, який 10-го лютого відбудеться в Стамбулі (Туреччина). У складі «синьо-жовтої» дружини 21 атлет, серед них і двоє студентів четвертого курсу кафедри легкої атлетики (в.о. завідувача – доцент Володимир Конестяпін) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Максим Караїм та Нікіта Родченков.

Склад збірної України для участі в зимовому чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій 2024 року було сформовано за підсумками Командного чемпіонату України-2024 з легкої атлетики у приміщенні, який відбувся 20-го та 21-го січня поточного року в Києві, у столичному легкоатлетичному манежі КМШВСМ.

Нагадаємо, 21-літній студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого закладу вищої освіти Максим Караїм (на фото вище) повернувся зі столиці додому з двома бронзовими нагородами. У перший день чемпіонату України він показав третій результат на дистанції 1500 метрів – 3 хвилини 58,75 секунди. Слід зазначити, що від здобуття не тільки срібної, а й золотої медалі його відділила лише якась дещиця – менше чверті секунди. На фініші наддосвідченому 37-річному представнику Київської області Володимиру Кицу та на два роки старшому за себе киянину Олександру Гонському, Максим програв 0,24 і 0,18 секунди відповідно. При цьому ще одного бігуна зі столиці – 34-річного Олега Каяфа – в боротьбі за третю сходинку медального п’єдесталу пошани Караїм випередив на 0,37 секунди.

А наступного дня Максим Караїм оформив «бронзовий дубль», виступаючи на майже удвічі коротшій дистанції – 800 метрів. Право вдруге поспіль зійти на третю сходинку п’єдесталу пошани він отримав, показавши результат 1 хвилина 53,40 секунди. Зазначимо, що й цього разу, щоправда лише в боротьбі за «срібло», відставання Максима від найближчого конкурента склало соті частки секунди. Срібному призеру – 33-річному Євгену Гуцолу з Волині, який фінішував другим, він програв мізерні 0,05 секунди. Водночас в боротьбі за «бронзу» з на чотири роки старшим за себе представником Донецької області Євгеном Кузнєцовим наш студент випередив опонента на 0,08 секунди.

На бронзову сходинку медального подіуму на церемонії нагородження, щоправда не двічі, а один раз, зійшов й одногрупник Максима Караїма, 22-річний Нікіта Родченков (на фото нижче). У бігу на 200 метрів він показав результат 22,26 секунди. Швидше за нього дану дистанцію з посеред 60-ти учасників пробігли тільки двоє столичних спринтерів. Найкращий час – 21,98 секунди – у на рік молодшого за Нікіту Дмитра Янчика, який і став чемпіоном України. А 28-річний володар «срібла» Дмитро Гладкий програв переможцю 0,23 секунди, але при цьому Родченкова випередив на 0,05 секунди.

Додамо, що в Стамбулі 10-го лютого Максим Караїм змагатиметься у бігу на 800 м і 1500 м, а Нікіта Родченков бігтиме 400 м.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ НА ЧЕМПІОНАТ ABAF2024:

ЖІНКИ

• Наталія Пироженко-Чорномаз (м. Київ) – 200 м, 400 м