Марко Сапуга: «Капітанська пов’язка дуже мотивує мене, але водночас це велика відповідальність»

Капітан львівської футбольної команди «Рух» Марко Сапуга, який навчається на четвертому курсі кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, дав інтерв’ю ЗМІ, в якому підсумував виступ «жовто-чорних» в осінній частині чемпіонату Української Прем’єр-ліги сезону-2023/2024, пояснив причини прогресу команди та поділився думками про роль капітанської пов’язки у своїй грі.

– Марко, «Рух» завершив першу частину сезону і пішов на зимову перерву на шостому місці в УПЛ. Чи очікувала команда на такий результат після важкого попереднього сезону?
– У нас зараз період формування команди, тому глобальних турнірних задач на початку сезону перед нами не ставили. Водночас тренерський штаб працював з гравцями і налаштовував нас здобувати позитивний результат у кожному поєдинку. Завданням було демонструвати футбол, який нам ставлять тренери, і прогресувати та бути боєздатним колективом.

– «Рухівці» відчули, що на якомусь етапі сезону суперники почали серйозніше вас сприймати та по-іншому ставитись до команди?
– Можливо, на початку сезону суперники думали, що грають проти молоді і десь недооцінювали «Рух». Але з перших матчів ми почали доводити, що є сильною командою. Відтак тепер наші опоненти налаштовуються на нас більш скрупульозно і поважають нас та сприймають серйозно. Зник елемент недооцінки.

– Що змінилось у середині колективу, адже зараз ви демонструєте зовсім іншу гру та результати у порівнянні з попередніми розіграшами УПЛ?
– З приходом у команду, Віталій Пономарьов (випускник нашого закладу вищої освіти – ред.) змінив тренувальний процес, а влітку ці зміни закріпились. У Віталія Юрійовича та його тренерського штабу інші вимоги, які ми зараз намагаємось реалізувати на полі. «Рух» став грати в агресивний та атакувальний футбол. Також змінилась атмосфера у роздягальні.

– За рахунок чого вдалось здійснити такий прогрес?
– Влітку команда добре підготувалась до сезону. Це були якісні збори, які створили фундамент фізичної підготовки на осінню дистанцію чемпіонату. Кожен з гравців «Руху» хоче перемагати і це об’єднало нас, ми стали справжньою міцною командою. Наразі нам важливо продовжити рухатись обраним курсом і виконувати вимоги тренерського штабу. Ніхто не зупиняється на досягнутому, а навпаки – і я, і хлопці розуміємо, що потрібно працювати ще більше і натхненніше. Якщо ми робитимемо все правильно, ми здобуватимемо ще більше перемог.

– Який матч з осінньої частини сезону тобі запам’ятався найяскравіше?
– Була дуже важлива та емоційна перемога над «Чорноморцем» в Одесі. Попри деякі труднощі, це був дуже цікавий та хороший поєдинок. Також були якісні матчі проти «Ворскли» та «Вереса».

– А який матч був невдалим?
– З черкаським ЛНЗ у гостях ми провели дуже поганий поєдинок. Це була провальна гра і в другому колі у Львові ми спробуємо взяти реванш.

– Як на команді позначається те, що грає переважно молодь? Чи все ж «жовто-чорним» не вистачає досвіду в деяких моментах?
– У нас молода команда і кожен з нас може підказати один одному. Вистачає гравців, які можуть взяти ініціативу у свої руки та збадьорити хлопців. Ми разом проходимо ці етапи дорослішання та здобуваємо досвід. З часом «Рух» демонструватиме ще кращу та впевненішу гру, адже зараз команда у процесі формування. В нас чудово працює Академія і перша команда поповнюється молодими футболістами. Старші партнери завжди готові допомогти та підтримати молодших гравців. Це цінні поради, які можуть полегшити період адаптації до дорослого і професійного футболу. Потрібно правильно до цього поставитись і не забивати собі голову дурницями. Кожен вихованець Академії може підійти до гравця першої команди і про щось поговорити та поцікавитись, а ми їх підтримуємо у цьому.

– У цьому сезоні ти став одним із беззаперечних лідерів команди й регулярно виходиш на поле із капітанською пов’язкою. Зокрема, вийшов на друге місце серед капітанів-гвардійців (26 матчів). Які у тебе відчуття, коли ти є капітаном команди?
– Це дуже мотивує мене, але водночас це велика відповідальність. Я відчуваю, що маю підказувати партнерам на полі, брати на себе більше обов’язків. Водночас у нас чудова атмосфера у колективі і тренерський штаб приділяє нам багато уваги – з кожним гравцем є індивідуальне спілкування. Це елемент довіри. Футболісти прислухаються до тренерів, завдяки чому і вдається прогресувати.

– Зараз команда пішла у відпустку. З яким настроєм ти та твої партнери відправились на перерву?
– Ми закінчили осінню частину сезону на шостому місці і це – хороший для нас результат. На поточній дистанції «Рух» тримався поблизу групи лідерів і демонстрував яскраву та змістовну гру, власний стиль. Звісно, в останніх матчах перед паузою ми дуже хотіли перемогти, щоб з хорошим настроєм піти у відпустку, але й так команда здобула цінні очки. Цей відпочинок має піти нам на користь, адже після відпустки гравці з новими силами розпочнуть тренуватись. На зборах ми плідно попрацюємо, готуючись до весняної частини УПЛ.

– Яке завдання «Руху» на другу частину сезону?
– На кожен матч ми виходимо з бажанням перемогти. «Рух» – молода команда і нам ще є над чим працювати та у чому додати. Ми прогресуємо і в майбутньому зможемо боротись за високі місця у чемпіонаті України. Щодо особистих цілей, то хочеться у другому колі УПЛ таки забити гол. Моментів у першій частині сезону вистачало, тому думаю, що навесні вдасться це зробити. Принагідно хочеться подякувати Збройним силам України, адже завдяки нашим військовим ми можемо займатись улюбленою справою. Наші захисники роблять все можливе, аби в країні був мир і це – найголовніше.

 

За матеріалами сайту fcruhlviv.com

Прокрутити вгору